V kádru IHC Písek je šest pětek hráčů, příští týden se již chystá první zužování

Písecký trenér Jan Rybáček (na snímku uprostřed) povede A–tým IHC Písek spolu s Bedřichem Malým st. (vpravo) již ve třetí sezoně, jejich cílem je znovu hrát co nejvýš a uspět v play-off. Nyní během přípravy na ledě čeká písecké kormidelníky vybroušení mužstva do optimální podoby. Nebudou to mít jistě jednoduché, o své místo v písecké sestavě se totiž chce poprat přes třicet hokejistů.
Na fotce je dvojice trenérů spolu s vedoucím mužstva mužů Janem Žemličkou. K článku jsou připojeny další fotografie z přípravy píseckých hokejistů.

Písecký trenér Jan Rybáček (na snímku uprostřed) povede A–tým IHC Písek spolu s Bedřichem Malým st. (vpravo) již ve třetí sezoně. Na fotce je dvojice trenérů spolu s vedoucím mužstva mužů Janem Žemličkou.

Pane Rybáčku, přiznejte, již jste překousl zklamání z loňského vyřazení, které vás po sezoně hodně zasáhlo? Těšil jste se zpátky na led?
Částečně už to ze mě vyprchalo, ale část pořád ve mně je. Už to není samozřejmě tak intenzivní a nemá cenu se v tom už vrtat, ale člověk se z toho potřeboval poučit. Teď je třeba koukat dopředu na novou sezonu. Myslím si, že každý trenér nebo hráč, kdo měl přestávku a nebyl nějaký čas na ledě, tak se na něj zpátky těší. Těšil jsem se i já.

Zvolil jste pro přípravu zase svůj osvědčený model nebo došlo k nějaké změně?
Bylo to všechno stejně jako v předchozím roce, její podoba je vyzkoušená, funguje. Jsme ale ve druhé lize a většina hráčů má svoji práci, která má v přípravě přednost. Protože ta hráče živí, a ne vždy na tréninkovou jednotku mohou přijít. Musím ale říct, že když přišli, tak trénovali velmi dobře. Využívali jsme zase tělocvičnou plochu na stadionu, umělou trávu, les a podobně.

Co říkáte na nemalou obměnu kádru vašeho mužstva?
To je běžný stav v každém týmu, že hráči přichází a odchází. Je nyní na mně, jak se příchozí adaptují, jak budou dělat všechno pro to, aby se do mužstva dostali. Taková obměna hráčů je běžná a normální, samozřejmě některé odchody mně mrzí, ale s tím se nic neudělám. Na druhou stranu přišlo několik kvalitních hráčů, kteří nás určitě posílí, a mužstvo tu zase vytvoříme dobré.

Jak jste spokojen s příchozími hráči?
Velmi mi těší příchod Milana Bláhy, což je velmi dobrý a zkušený hráč, který má hodně odehráno. Pak jsem velmi rád, že přišel Richard Pitel, kterého dobře znám ze Strakonic. Ti mužstvo stoprocentně posílí. Potom přišla řada mladých kluků, hlavně obránců, s nimiž se teprve poznáváme. Dále tu máme dva hráče z Rakouska, jednoho obránce a jednoho útočníka. První zúžení asi bude muset přijít už příští týden, protože tu aktuálně máme šest pětek, takže počet hráčů budeme muset postupně redukovat.

II. liga dostala nový hrací systém, jak jste přijal změny?
Jestli se bude hrát ve dvou skupinách nebo jedné, to je úplně jedno, možná pro diváky to bude lepší. Jestli to bude výhoda pro nás, to zatím nejsem schopen říct. Prostě je to tak a musíme si s tím nějak vypořádat.

Mnoho týmů podstatně zasáhne nové pravidlo o pěti mladých hráčích na soupisce, jak se s ním vypořádáte v Písku?
Co se týče mladých hráčů, řada trenérů to kritizuje, že takové hráče nemají, ale mně osobně to třeba nevadí. Naopak bych řekl, že ti mladí potřebují nějakou příležitost a tohle pravidlo je zavedeno pro to, aby ji dostali. My tady kluky v tom věku máme, takže to pro nás problém nebude a pro ně bude samozřejmě dobře, že mohou dostat příležitost dostat se do zápasu a hrát.

Loni se do A-týmu pořádně neprosadil žádný písecký junior, myslíte, že letos tomu může být jinak?
Ani letos se nikdo neprosadí, možná Jakub Bican, jinak nikdo ne. Je to smutné, že to tak tvrdím, ale je to tak. Jsou tu mladí kluci z Budějovic a musím říct, že jsou lepší než naši junioři. Já bych byl samozřejmě rád, kdybych mohl vzít pět juniorů a dát si je sem, to by bylo pro mě prima, ale v tom loňském mužstvu nebyli hráči, kteří by to už mohli hrát. Jakubovi bych to přál, aby se prosadil a zahrál si tu, ale jinak tam není nikdo, kdo by mohl přijít. Navíc ti kluci v juniorce ještě mohou hrát.

Které týmy budou letos patřit k favoritům postupu do první ligy?
Těžké zápasy budou jistě zase s Táborem, Milevskem, silný bude Klášterec, Sokolov... A takových mužstev tam bude víc. Teď to opravdu těžko odhadovat, protože nevíme, jak na tom jednotlivé kluby budou. Každé mužstvo se rok od roku mění, najednou se někde objeví peníze nebo naopak peníze dojdou a to velmi ovlivňuje kvalitu kádru. Ve druhé lize je to vždycky hrozně těžko odhadnutelné. Uvidíme po měsíci soutěže.

Co si do nové sezony přejete?
Abychom hráli dobře a aby se naše hra líbila píseckým fanouškům, chci, abychom měli z té naší práce dobrý pocit. Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom se dostali v základní části co nejvýš a potom uspěli v play-off. Naše cíle jsou na začátku co možná nejvyšší, ale uvidíme po měsíci soutěže. Dostat se do první ligy, to je hrozně těžké, ale i takový cíl v našich hlavách je.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy