Třetí třetina? To byla prostě paráda, říká střelec Jiří Vondřich

Sobotní zápas mezi Pískem a Milevskem pro něho nebyl úplně obyčejným. Jiří Vondřich v Písku sice působí již druhou sezónu, v minulosti bylo ale právě Milevsko jeho klubem. Šestatřicetiletý útočník se stal vteřinu před koncem prodloužení hrdinou utkání. Jeho střela, která se odrazila od tyčky do Svobodovy branky, totiž zajistila pro písecký tým bohusový bod navíc. „Kluci říkali, že jsem to měl tak akorát,“ poukazuje na čas 64:59, který se po vstřeleném gólu na časomíře zastavil. „Bylo to trochu se štěstím, ale to k hokeji patří,“ dodává skromně střelec rozhodující trefy.
Jiří Vondřich působí v Písku druhou sezónou. V předchozích ročnících ale nastupoval právě v Milevsku. Bere forvard píseckého mužstva stále ještě zápasy s blízkým soupeřem za mimořádné? „Tyto zápasy jsou pro mě výjimečnější. Přece jenom jsem tady hrál pár sezón a je zde spousta lidí, kteří se na mě chodili dívat,“ dává najevo, že vzájemné duely Písku a Milevska jsou pro něho zpestřením. Sobotní utkání mezi těmito soupeři přineslo mimo jiné i početnou návštěvu, která se dala podle blízkosti obou měst a postavení mužstev v tabulce očekávat. „Byla velice dobrá atmosféra. Z Písku se přijelo podívat poměrně dost lidí, kteří opravdu fandili,“ pochvaluje si střelec rozhodující trefy a pokračuje: „Doma nám tohle někdy chybí, ale dneska nám fanoušci připravili opravdu výbornou atmosféru.“

Sobotní střetnutí mělo dosti zajímavý průběh. Bezbranková první třetina teprve připravovala půdu pro to, co následovalo. Během čtrnácti minut prostřední části si totiž milevský tým postupně vyprodukoval čtyřbrankový náskok a na konci druhé dvacetiminutovky to vypadalo, že je o vítězi rozhodnuto. Neskutečný zvrat ambiciozních hostů ale překvapil snad všechny přihlížecící. „Byl to zápas jako na houpačce. Po vyrovnané první třetině nás v té druhé Milevsko přehrávalo. Byli lepší, ale my si řekli, že nemáme co ztratit.“ A skutečně! Písecký tým perfektně vstoupil do třetí části a čtyřmi góly zcela vyvrátil domácím iluze o snadné výhře. „Poslední třetina byla parádní! Všichni jsme k tomu skvěle přistoupili. Dali jsme nějaké branky, soupeř se dostal pod tlak a my dokázali za třetinu zápas zvrátit,“ pochvaluje si.

Čtyřbrankové manko zvrátit za jedinou třetinu, to se v hokeji stává snad jen ojediněle. Zažil už Jiří Vondřich něco podobného? „Už se mi něco podobného stalo, ale nevzpomínám si, kdy to bylo naposled. Častěji se mi ale stalo, že jsme podobným rozdílem vedli a zápas ještě prohráli,“ vybavuje si. Písečtí hokejisté čekali na branku dlouhých šest třetin! U týmu, který se pohybuje v horních patrech tabulky to není úplně obvyklé. Jenže pak následovala třetina snů a Písečtí své prokletí zastínili čtyřmi přesnými trefami. „My byli v posledním zápase lepší, soupeře jsme jasně přestříleli, ale prostě jsme nemohli vstřelit góla,“ vrací se ke středečnímu utkání, kdy Písečtí překvapivě podlehli Sokolovu 0:3. „My stále více upadali do křeče a šance se nám nedařilo využít. Stačí jeden, i třeba laciný gól a najednou to jde. Myslím, že v zápase s Milevskem se to jasně ukázalo,“ vrací je ještě jednou do vydařené třetí třetiny.

Zdrcující zvrat, který nemohl nikoho z domácích fanoušků nechat chladným, ale nebere Jiří Vondřich za nějaké velké překvapení. „My máme velice kvalitní kádr, kde je dvacet výborných hráčů, a myslím, že můžeme porazit úplně každého,“ je produktivnímu útočníkovi jasné. Jiří Vondřich se stal hlavním hrdinou sobotního utkání. Vteřinku před koncem prodloužení totiž zajistil pro svůj tým bonusový druhý bod. „Vjel jsem do tří hráčů a střelou o tyčku to tam „spadlo“. Bylo to asi trochu se štěstím ale to k hokeji patří.“ Nečekaná prohra se Sokolovem tak zřejmě nezanechala na píseckém týmu žádné stopy. „Že se prohraje se slabším soupeřem, to je prostě stává. My neprohráli, že bychom byli horší, ale neproměnili jsme řadu vyložených šancí,“ vrací se Vondřich k poslednímu domácímu utkání. „Se slabšimi mužstvy se hraje hůř než se silnějšími, protože k nám jezdí vyloženě bránit,“ uzavírá.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy