Trenér Rybáček: Na sezonu jsme připraveni!

Poslední tréninkové dávky v přípravě mají druholigoví hokejisté za sebou, nyní už je čekají první zápasy o první mistrovské body. Spokojen s přípravnou fází může být trenér IHC Písek Jan Rybáček, kterému však kazí radost dlouhodobé zranění Pitla a Pošmourného. V článku si můžete přečíst poslední pocity píseckého kormidelníka před vhozením úvodního buly zápasu s Litoměřicemi, nechybí ani stručné představení nově příchozích hráčů do týmu z úst právě Jana Rybáčka.

Jste spokojen s průběhem přípravy, jste připraveni na sezonu?
Jako trenér musím samozřejmě říct, že jsme připraveni dobře, protože kdybych si to nemyslel, tak tady nemám co dělat. Uvidíme časem, jestli tomu tak opravdu bude nebo ne. Hráči jsou odhodlaní udělat maximum, takže věřím v to, že to zvládneme a že to odehrajeme dobře. Začátek sezony bude hrozně důležitý pro další práci, neboť psychika hraje velkou roli. Věřím, že to zvládneme a do sezony vstoupíme dobře.

Co ukázaly přípravné zápasy?
S výběrem soupeřů jsem byl velmi spokojený, sehráli jsme tři zápasy s prvoligovými družstvy. Ta utkání mi otevřela obzory o hráčích, jak z hlediska lidského, tak z hlediska hráčského. Jak který hráč je schopný hrát, jak je schopný pracovat pro mužstvo a podobně, těch faktorů je hodně. Myslím, že jsme kluky poznali dobře, také jsme je podle toho vybírali. Příprava byla tedy velmi dobrá, prověřili nás kvalitní soupeři.

Jaké rezervy ve výkonu mužstva ještě vidíte?
Především z hlediska některých herních činností. Současný hokej, i ve druhé lize, se musí hrát dobře zezadu, to znamená mít opravdu výborně zažitou obrannou činnost. Hráči musí dodržovat to, co mají, což bude strašně důležité, protože mnohé týmy ve druhé lize budou kvalitní, Rokycany, Tábor, Milevsko, máme zprávy, že týmy ze shora jako Sokolov nebo Klášterec budou také kvalitní. Takže to bude chtít od všech hráčů, aby perfektně přistupovali k obranné činnosti, na čemž jsme samozřejmě pracovali a přípravné zápasy nám ukázaly, kde ty chyby děláme, kde máme slabiny.

Je kádr vašeho týmu již uzavřen?
Kádr je uzavřen, nehledáme již nikoho. Kdyby někdo ještě v příštích dnech přišel, tak by to musela být superhvězda. Ale to se nedá čekat, protože kádry ostatních mužstev jsou také uzavřeny. Počítáme s tím, že v současné podobě je kádr hotový a uzavřený.

Začínáte dvěma utkáními doma, je to výhoda?
Z hlediska diváků bych řekl, že ano, ale já bych řekl, že pro mužstvo je vždycky lepší začínat venku. Zvláště noví hráči neví, jak reaguje vlastní publikum, může přijít v prvních zápasech trochu nervozita, může to trochu svazovat nohy, co a jak, takže je to takové dvojsečné. Samozřejmě každý řekne, hrajeme doma první mistrák, to je super, ale ono to vždycky výhodou být nemusí.

Někteří hráči vám ale budou v úvodu sezony chybět, kteří to jsou?
Richard Pitel byl ve čtvrtek na operaci kolena, takže doufáme, že se brzy uzdraví a bude moci brzy hrát. Dlouhodobě zraněný je Ondřej Pošmourný, který si doléčuje rozdrcený prst po nastřelení pukem. Jiří Vondřich má trochu problémy s loktem, ale to snad bude dobré a nemělo by ho to vyřadit ze hry.

Co si přejete do startující sezony?
Chceme hrát hokej, aby se divákům líbil, chceme, aby byli spokojení, aby na hokej chodili rádi a fandili nám a měli nás rádi. To bych si samozřejmě moc přál.

S jakými cíly do sezony jdete?
Cíle jsou znovu co nejvyšší. Měl jsem schůzku s hráči a chtěl jsem po nich, aby mi napsali svůj cíl, jak osobní, tak týmový. Byl jsem velmi překvapen, protože cíle hráčů jsou také nejvyšší – hrát nahoře, postoupit do první ligy... Jsem rád, že hráči mají také takové cíle. Rádi bychom je naplnili, ale je to sport, stát se může cokoliv a nemusí se to podařit.

Nově příchozí hráči očima Jana Rybáčka

Milan Bláha – To je hráč velmi dobrý, který přišel ze zahraničí. Jeho profesionální přístup je v mužstvu znát a jsem velmi rád, že v tom mužstvu je. Stal se kapitánem po hlasování všech hráčů, což jsem taky rád. Očekávám od něj hodně, chci, aby mužstvo táhnul a vedl a byl ústřední postavou, to je jasné.

Richard Pitel – Je škoda, že má zraněné koleno a že s ním musel na operaci. Já vím, co od něj mohu očekávat, když bude zdravý, tak bude pro mužstvo určitě přínosem. Je to šikovný hráč, na kotouči silný, myslí mu to, takže budu rád, když bude co nejdřív zpátky na ledě a aby se co nejdřív uzdravil. S Milanem jsou oba velmi dobří i do kabiny, což je také plus.

Roman Novotný – to je pracovitý poctivý kluk, slušný, pohodový, takže jsem rád, že tu s námi je, to určitě. Je to spíš obranář s velmi kvalitní střelou. Silový hráč, na kterého se mohu spolehnout, že bude dělat, co mu řeknu.

Poté máme kluky mladé Petra Stropnického, Jakuba Bicana a Ondřeje Gábu, to jsou mladí draví hráči, s nimiž je do budoucna třeba počítat. Zvláště Petr Stropnický se od minulého roku strašně zlepšil, což mě těší, protože jsem s ním v juniorech spolupracoval. Bican a Gába budou hrát za juniory, ale budou i tady u nás a jak říkám, je třeba s nimi do budoucna počítat, myslím si, že se do mužstva prosadí.

Ondřej Martinka je hráč Litvínova, který byl naposledy v Mostě. Velký obránce, silový hráč, hodně si od něj slibujeme.

Jsme strašně rádi, že máme v kádru i Pavla Procházku, zkušenosti, to je hráč, na kterém budeme stavět, přes kterého budeme hrát všechno, oslabení, přesilovky, vytížení bude mít maximální. Myslím si, že je i super kluk do šatny na náladu, je třeba, aby takoví hráči jako on v mužstvu byli. Takže za něj jsem moc rád.

Ondřeje Předotu již známe, Lukáš Bílek – na svůj věk velmi slušný hráč, s kotoučem dobrý, technicky vybavený, urostlý obránce. Takže jsme na devíti obráncích, ale chvíle těchto kluků také přijde a jsem rád, že v mužstvu jsou. Jsou mladí a na svůj věk jsou na tuhle soutěž velmi dobří.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy