Těžká prověrka. K Otavě přijede Brod

Sedmé kolo 2. ligy ledního hokeje přivede na malebný jih Čech silné Bruslaře z Havlíčkova Brodu. Ti sehrají v Písku utkání sedmého kola, i když oba týmy odehrály teprve pět zápasů. Na vině je lichý počet účastníků. Havlíčkův Brod je zatím na druhém místě o čtyři body před Pískem.

Před středečním duelem přišli Bruslaři o dvě jména v sestavě. "Útočné řady utrpěly velkou ztrátu, protože tým opustil jednadvacetiletý útočník a nejlepší střelec Ondřej Procházka, který si skvělými výkony řekl o angažmá v prvoligovém Havířově. V pěti soutěžních zápasech zaznamenal 8 bodů za 5 přesných tref a 3 asistence. U Bruslařů už nebude pokračovat ani pětadvacetiletý bek Martin Kříž," uvedl tým z Kotliny na svém webu.

Jinak ale může Brod těšit dobrá forma v úvodu ročníku. O gól nestačil pouze na suverénní Žďár nad Sázavou (4:5), jinak si připsal výhry nad Moravskými Budějovicemi, Táborem, David Servisem a Pelhřimovem. Poslední utkání s Ledními Medvědy přineslo dvě bezgólové třetiny a nevídanou kanonádu ve třetím dějství. Havlíčkův Brod vyhrál po urputné bitvě 5:3 a potvrdil druhé místo v tabulce.

Písečtí hokejisté měli v minulém kole volno, před tím výborně zabojovali na ledě nepříjemného Pelhřimova. Lední Medvědi v utkání třikrát vedli o gól, ale houževnatí Jihočeši vždy zvládli srovnat krok. Poslední vyrovnání zařídil Martin Parýzek pár minut před koncem, bonusový bod vystřelil v prodloužení Jan Polata.