Sváteční den okoření jihočeské derby s Vajgarem

Více než čtyři roky na sebe nenarazili. Hokejisté Písku a Vajgaru zkříží opět hole a ve sváteční den se utkají v rámci 5. kola druhé hokejové ligy. Akutální forma favorizuje domácí hráče, avšak Jindřichův Hradec jistě nedá body zadarmo. V posledním kole obral o všechny body Pelhřimov a na první vítězství v sezoně jistě bude chtít navázat. Jaký průběh jihočeské derby přinese? Na podobné otázky odpoví samotný zápas, který startuje v pondělí v podvečer v 17 hodin.

Šest přípravných zápasů odehráli jindřichohradečtí hokejisté, šestkrát prohráli a připrava se tak dala jednoznačně označit za zápornou. Vajgar v přípravě nestačil na juniorku Českých Budějovic (1:8), na Pelhřimov (1:4 a 2:7), na Moravské Budějovice (0:7 a 2:10) a na Písek (3:6). V přípravě nastříleli Jihočeši 9 gólů, což je průměrně 1,5 gólů na zápas. Kozlům se vedlo lépe, v deseti zápasech nastříleli 32 branek, takže mají průměr něco málo přes 3 branky na jedno utkání.

Ani liga nepřinesla v prvních kolech větší zlepšení. Po třech odehraných zápasech byli hokejisté z Jindřichova Hradce bez bodu na posledním místě tabulky skupiny Západ, ve 4. kole se jim ale podařilo na vlastním ledě přetlačit Pelhřimov a prolomit tak dlouho trvající krizi.

Sestava Hradce z posledního vítězného utkání s Pelhřimovem (3:2): Kubeš - Port, Pípal, Stehlík, Kadlec, Kohút, Tržil, Koňařík, Popelka - Brabec, Voříšek, Hložek - Košťál,, Lazorišák, Tomšík - Šafář, Drda, Heřmánek - Kundrát, Švihálek.

Vzájemné zápasy s Vajgarem

Před dlouhou pauzou na sebe oba celky pravidelně narážely jak v rámci první, tak i druhé ligy. Historie zaznamenala hned 45 vzájemných duelů. Bilance hovoří ve prospěch domácích. Písek dokázal vyhrát 19 jihočeských bitev, Vajgar slavil po 16 vyhraných zápasech. Desetkrát se oba soupeři o body rozdělili. I skóre má Písek aktivní, konkrétně 152:111.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy