Menu Další Zavřít Zavřít
Aktuální zprávy
     31.10.2017       Kateřina Němcová

Střelecké trápení se hoši od Otavy pokusí prolomit proti Klatovům

Po dvou nevydařených venkovních zápasech zabojují hráči IHC o další body v domácím prostředí. Na svém ledě tentokrát přivítají hokejisty Klatov, jimž se pokusí oplatit nepříjemnou porážku ze sklonku září. Písečtí by si v nadcházejícím utkání konečně bezesporu rádi vykompenzovali svou momentálně dosti neutěšenou střeleckou situaci, k čemuž jim jako další hnací motor poslouží i vidina kýženého vybřednutí z kalných vod kupících se neúspěchů. Klatovští mají v porovnání s Jihočechy o trochu příjemnější starosti, poprvé v sezoně totiž mohou dosáhnout na premiérové třetí vítězství v řadě, o které byli naposledy smolně připraveni. Znepokojovat je však může skutečnost, že se jim venku příliš nedaří. O motivaci k vážnému a co nejpřesvědčivějšímu ucházení se o neposkvrněnost onoho pomyslného čistého štítu, s nímž do nového soutěžního měsíce oba týmy vstupují, tak ani jeden z celků nouzi rozhodně nemá. Kdo svým cílům a závazkům dostojí lépe se uvidí ve středu 1. 11. v 18:00 hod, na kdy je začátek duelu naplánován.

Klatovským hokejistům po jedenácti odehraných kolech náleží celkově čtvrtá příčka. I nadále se tak úspěšně pohybují v horních patrech tabulky, kde se aktuálně zuby nehty drží s dosavadním ziskem devatenácti bodů. Na paty šlapou žďárským Plamenům, na které ztrácejí pouhý bod, ani oni sami však nejsou sledováni zrovna z uctivé vzdálenosti. Kolínu, jenž pětici momentálně nejlépe si vedoucích týmů uzavírá, chybí k dotažení se na západočeský celek dva reálně dosažitelné body, o něž zabojuje v Nymburku. Právě na ledě Středočechů zaznamenali Klatovští nedávno hned dva srdce hřejivé úspěchy: kromě toho, že konečně učinili přítrž vleklé sérii venkovních neúspěchů a poprvé v letošní sezoně tak zdárně vyloupili soupeřův led, připsali si zároveň i nejvyšší výhru (6:8), k níž se ve stávajícím ročníku prostříleli. Naprostým protipólem je jejich úspěšnost v domácích kláních - na půdě své klatovské tvrze totiž doposud ještě ani jednou nepadli. Nic na tom nezměnil ani poslední duel proti Pelhřimovu, o jehož osudu sice bylo zdánlivě rozhodnuto již začátkem třetí třetiny, kdy na světelné tabuli zelo skóre 5:1, Medvědi se však nakonec přeci jenom odmítli vzdát a vývoj zápasu ještě pořádně zdramatizovali. Třemi brankami v rozmezí osmi minut zredukovali původně luxusní vedení domácích až na slibných 5:4, kýženou vyrovnávací trefu už ale nepřidali, čímž veškerá naděje na obrat s velkým O nekompromisně pohasla. Tým Západočechů i letos příkladně táhne kapitán Jan Topinka, obranné řady modrožlutých se ovšem bezesporu pokusí prohnat i jeden z nejpřesnějších střelců klatovského výběru Tomáš Vracovský či jemu zdatně sekundující Jiří Uhlík. Svůj kus práce v klatovském dresu opět odvádí i mladý produktivní obránce Lukáš Kaňák.

Hráči IHC za sebou nemají zrovna vydařenou štaci. Z posledních celkově tří prohraných zápasů v řadě vyšli hned ve dvou bezprostředně předcházejících případech střelecky naprázdno, což rozhodně není nálepka, s níž by v průběhu soutěže hodlali i nadále pokračovat. Po výbuchu v Moravských Budějovicích (6:0), na nějž se snažili zapomenout, jim k jejich velké nelibosti nesmlouvavě osvěžil paměť Tábor. U Jordánu doplatili Písečtí vyjma neefektivní koncovky zejména na svou nedisciplinovanost, na úkor které je Kohouti nelítostně a tak trochu s povděkem skolili v přesilovkách. Táborští totiž z lístku příliš váhavě nevybírali, z naservírovaných početních výhod svedli v branku přetavit rovnou čtyři, čímž plně vykompenzovali svůj ne až tak směrodatný výkon při hře pět na pět. Do této chvíle nastřádali devět bodů a jsou o pouhý "krok" před posledním Pelhřimovem. Pět gólů inkasovali hoši od Otavy i v letošním prvním vzájemném střetnutí s Klatovy, k němuž došlo zhruba na sklonku září. Konečný výsledek utkání (5:2) sice vyzněl poměrně jasně, Jihočeši ovšem s Klatovskými vedli poměrně dlouho relativně vyrovnanou partii. Vaz jim zlomila až trefa na 3:1, ke které pak domácí přidali ve třetím dějství ještě další dva přesné zásahy, z toho jeden při písecké závěrečné hře bez brankáře, jenž definitivně vzal váhu korigujícího zásahu z holí hráčů IHC na 4:2, který celé situaci předcházel.