Stoprocentní Písek jede obhajovat neporazitelnost do Milevska

Páté kolo druhé ligy přinese zajímavé střetnutí nejen dvou klubů, ale také několika tváří. Písečtí k němu totiž zamíří na led blízkého souseda z Milevska a pro několik hráčů včetně trenéra Suchánka bude mít středeční utkání jistě zvláštní náboj. Nepříjemnou změnou v Milevsku byl odstup hlavního partnera, když se společnost ZVVZ rozhodla v další vzájemné spolupráci s tamním klubem nepokračovat. I přesto si milevský tým, který prošel téměř kompletní renovací, zatím nevede špatně. Prohru z Nymburka dokonale zastínila následující dvě utkání, ve kterých Jihočeši po sobě porazili Pelhřimov a Jindřichův Hradec. Jak dopadne první vzájemný souboj těchto klubů v novém ročníku? Úvodní vhazování je naplánováno na osmnáctou hodinu a pokud se na utkání nevypravíte sami, bude připraven tradiční online přenos.

Kádr, který loni útočil na postup do vyšší soutěže opustila řada hráčů, včetně hlavního lodivoda. Trenér Rudolf Suchánek opustil milevské mužstvo po dlouhých čtyřech sezónách a přesunul se právě do Písku, přičemž stejným směrem jako trenér se uchýlil také nejeden hráč. Z úderné první pětky, která byla Milevsku loni bezesporu největší zbraní odešli do Písku hned čtyři hráči: Robert Procházka, Ondřej Žlůva, Miroslav Hájek a Petr Šulčík. Pětici přicházivších ještě doplnil Rudolf Suchánek mladší. Nejproduktivnější útočník, Zdeněk Šperger byl dalším hráčem, který milevský tým již před sezónou opustil. Forvard předních řad zamířil do kádru nováčka první ligy, Tábora. Odešel také obránce Lukáš Chaloupka, který od přípravy obléká dres Jindřichova Hradce.

Počet hráčů vykompenzoval příchod hned šesti hráčů Tábora. Jedná se o obránce Petra Škulinu a Petra Trieba a útočníky Jiřího Heřmánka, Martina Hraňa, Jana Žižku a Jakuba Růžičku. V nedalekém týmu pokračuje nadále také bývalý kapitán Písku Milan Kořánek, odchovanec Jiří Fořt nebo útočníci Libor Nikodém s Jiřím Vondřichem, kteří se do Milevska přesunuli před sezónou. Hlavní kouč Milan Tollinger přišel z Božetic.

Kanadské bodování mužstva vede Luboš Voříšek, který se jednou trefil a čtyřikrát si připsal asistenci. Mezi obránci je zatím neaktivnějším budovatelem Michal Tollinger, který zatím nasbíral tři kanadské body za dva góly a jednu přihrávku. Branku hájí, stejně jako v posledních letech, Dalimil Svoboda.

Milevsko během přípravy 2009:

Milevsko – Benešov 2:4, Pelhřimov – Milevsko 2:4, Strakonice – Milevsko 3:3, Benešov – Milevsko 3:3, Milevsko – Pelhřimov 8:4

Pro nemalé dluhy, které výrazněji vypluly na povrch na konci uplynulé sezóny, se dlouhou dobu nevědělo, jestli se bude druhá liga v Milevsku hrát i nadále. Nakonec byl mužstvu vstup do nového ročníku povolen a k prvnímu kolu zajížděli Tollingerovi svěřenci na nymburský led. Porážku 1:4 zastínil až výsledek druhého utkání, které Jihočeši zvládli lépe a na vlastním ledě porazili Pelhřimov 7:4.

Zatím poslední zápas odehrál středeční soupeř Písku V Jindřichové Hradci. Hosté z Milevska otevřeli skóre přesilovkovým gólem na sklonku první třetiny a ve 34. minutě vedli už 3:0, když se postupně trefili Černý, Heřmánek a Nikodém. Pak se ale Vajgar probudil a dokázal zkorigoval na rozdíl jedné branky. To ale bylo z domácí strany vše. I když byl poměr střel jednoznačný – 39:20 pro Vajgar, všechny tři body tak překvapivě putovaly do Milevska. Díky volnému kolu odehráli Milevští pouze tři zápasy a se šesti body jim patří pátá příčka v tabulce.

Pravděpodobná sestava Milevska:
Svoboda D. - Štych, Karpíšek, Trieb, Zeman, Kálal, Tollinger, Fořt, Müller, Kořánek, Černý, Hamerle, Žižka, Nikodém, Voříšek, Urbanec, Heřmánek, Hraňo.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy