Prohlášení vedení klubu

Uplynulá sezona strávená v první lize nedopadla tak, jak by si písecký fanoušek představoval. O pár řádek níže si můžete přečíst prohlášení vedení klubu, ve kterém se mimo jiné pojednává také o další budoucnosti hokejového klubu.

Úvodem bychom chtěli poděkovat všem partnerům, příznivcům a fanouškům klubu, kteří nás podporovali a podporují i přes to, že se i přes naší veškerou snahu, nepodařilo udržet příslušnost IHC v 1. lize. Po důkladné analýze jsme dopěli k názoru, že příčin našeho neúspěchu je několik – zahájení soutěže s druholigovým týmem, který jak se ukázalo nedosahuje prvoligové úrovně, budování týmu v průběhu soutěže z hráčů, kteří byli momentálně k dispozici, nestabilní ekonomická situace na počátku sezóny neumožňující nákup kvalitních hráčů, špatné složení týmu, trenérská a manažerská nezkušenost.

V uplynulých dnech jsme řešili možnost zachování 1. ligy a koupi prvoligové licence. Toto možnost byla projednávána i s naším generálním partnerem společností KOMTERM, a.s. Vzhledem k velmi vysoké finanční náročnosti této soutěže (rozpočet A týmu se na sezónu pohybuje okolo 10 mil. Kč) a značné částky za pořízení licence, jsme tuto možnost zamítli.

Naším cílem v příští sezóně je podpora mládeže, rozvoj již tak úspěšného mládežnického hokeje v Písku a zapojení našich talentovaných juniorů a dorostenců do dospělého hokeje.

Zvlášť bychom chtěli poděkovat společnosti KOMTERM a.s. za dosavadní podporu hokeje v Písku a zároveň oznámit, že v současné době je s touto společností připravována dohoda o prodloužení generálního partnerství.

Generální podporovatel

Partneři ligy