Menu Další Zavřít Zavřít
Rozhovory
     20.04.2017       Petr Eliáš

Předseda výboru Dušan Benák: Chceme přiblížit klub fanouškům a rodičům

V březnu proběhla volební členská schůze, ze které vzešlo i nové složení užšího vedení klubu. Následně byl do jeho čela jmenován Dušan Benák. Redakci webu www.ihcpisek.cz teď poskytl rozhovor, ve kterém přibližuje své vize a plány.

Dušan Benák má zkušenosti z píseckého sportovního prostředí ze svého působení ve fotbalovém klubu FC Písek. Proč se rozhodl vstoupit i do hokejového prostředí? „Mojí motivací jsou mé děti. I když jsem dělal celý život fotbal, tak děti začaly hrát hokej. Jestli mám zkušenosti z fotbalu, nebo hokeje, je jedno. Řešení jednotlivých situací v kolektivním sportu je hodně podobné," uvádí. Sportovní kluby to obecně nemají v posledních letech vůbec jednoduché. Hokej není výjimkou. „Jsou dobrá i špatná období. U mě při rozhodování nehrálo roli, jestli se daří, nebo ne. My jsme se do toho pustili a budeme dělat vše pro to, abychom to zvládli,“ hlásí Dušan Benák.

Věří svým kolegům z výboru i trenérskému týmu. „Stojím si za tím, že trenérský tým je tu v pořádku, co se týče lidského charakteru. Proto mi stojí za to, abych u toho byl. Teď v rámci skupiny trenérů řešíme, kam by kluci chtěli směřovat. Náš cíl je výchova mládeže a udržení v nejvyšších žákovských soutěží a výchova hráčů pro A-tým - pro 2. ligu, kterou tu chceme udržet. To je začátek naší cesty," říká předseda výboru. Priority vyřčené na volební schůzi trvají - Zkvalitňovat mládež, přivést další dobré trenéry a udržet 2. ligu mužů. „Máme už od jednoho potenciálně nového trenéra příslib, ale dokud nebude podepsaná smlouva, tak bych o tom nerad hluboce hovořil. Věřím, že přijde. U A-týmu je pro nás jednoznačný cíl 2. liga, protože si to zaslouží město za podporu. Druhá liga do Písku patří!“

Dušan Benák podotýká, že se chce zaměřit i na propagaci klubu a hokeje u Otavy. „V jakémkoliv obchodě nebo podnikání je marketing důležitý. Rádi bychom přiblížili chod klubu rodičům a fanouškům, aby věděli, co se děje, jaké jsou možnosti, čím oni mohou přispět a kam za námi mohou přijít. Na začátku května začíná suchá příprava, co se týče trenérského kádru, tak v tom máme jasno. Přesné rozložení zveřejníme na webu. Trenéry máme vyřešené, a co se týče hráčů, to bude věc trenérského obsazení. Zasahovat do toho předem by nebylo správné, bude se to vše tvořit v následujících 14 dnech," popisuje Dušan Benák

Zkouškou ohněm projde nový výbor při finančním zabezpečení klubu. „Budeme se to trochu učit, není to jednoduché, ale to víme všichni. Věřím v příslib lidí z předchozího vedení, které nám dá pomocnou ruku. Nějaké zdroje máme i my. Na bližší komentář je zatím trochu brzo – teď jsme převzali klub, díváme se na hospodářskou stránku, na materiální potřeby, na hráče a trenéry, abychom zajistili chod," dodává Benák.