Pořád nás trápí okna v obraně

Trenér Písku Jan Rybáček mohl být s výsledkem sobotního důležitého zápasu spokojen. „Po těch dvou prohrách si ho cením o to víc, to je bez debat.“ Jeho svěřenci však nezačali dobře, po mdlé první třetině, kdy si doslova vylámali zuby na neprostupné defenzívě Nymburka, v prostřední části ožili a nastříleli soupeři tři branky. „Namalovali jsme si, jak soupeřovu obranu překonat, což nám pomohlo,“ říká k průběhu první přestávky písecký lodivod, kterého mohly mrzet jen opakující se chyby v obraně. „Brankář Pinkas nás několikrát výborně podržel, za to mu děkuji.“
Zato trenéři Nymburka odjížděli z Písku smutní. Jejich svěřenci neproměnili několik slibných šancí, což je stálo lepší výsledek. „Skóre vypadá jednoznačně, ale vývoj utkání tomu vůbec neodpovídá,“ přemítal po utkání hlavní kouč Středočechů Petr Zbíral.
Petr Zbíral, trenér Nymburka:
„Já si myslím, že jsme byli minimálně dvě třetiny lepší mančaft, bohužel nás postihl absolutní kolaps v koncovce, která byla pro nás strašidelná. To se odrazilo na výsledku. Také rozhodly tři góly, které domácí dali v přesilovce, což je dost. Myslím si, že kdybychom my proměnili ty tři samostatné nájezdy plus další dvě tři situace, kdy jsme zakončovali do odkryté branky, tak jsme nějaký ten bod získat mohli. Takže toto rozhodlo dnešní utkání, které vypadá výsledkově naprosto jednoznačně, ale jeho vývoj tomu výsledku neodpovídal.“

Jan Rybáček, trenér Písku:
„Jsme samozřejmě rádi a šťastní, že jsme vyhráli. První třetina byla pro nás hodně těžká. Nymburk hrál výborně, výborně bránil, měl dobré postavení hráčů a byl velmi dobře organizován v obraně.
My jsme se s tím těžko vyrovnávali, museli jsme potom naše rozestavení trošičku změnit, abychom na to mohli reagovat. Něco jsme si o přestávce namalovali, jak bychom tu jejich obranu mohli překonat, řekli jsme si, co musíme změnit, abychom se dostali do třetiny a udrželi se na kotouči. Myslím si, že se nám ty změny povedly.
Ani bych neřekl, že začátek zápasu by byl z naší strany nervózní, spíš to bylo tou opravdu dobrou obranou soupeře. Možná ale, že v hlavě jsme měli ty dvě prohry a vědomí, že už konečně musíme vyhrát, tak že nám to trošku svazovalo ruce.
Pořád jsem věřil, že když dáme gól nebo dva, tak že to soupeř bude muset trochu otevřít, jeho obrana už nebude tak úporná a my se zlepšíme, dokážeme tu obranu Nymburka překonat, což se nám podařilo. Druhá třetina 3:0, co víc bychom si mohli přát. Pak už jsme to dohráli docela slušně.
Pořád nás ale trápí velká okna v naší obraně, několikrát ujel soupeř sám na bránu. Brankář Pinkas nás tam několikrát výborně podržel, za to mu děkuji. Musíme na obraně ještě zapracovat a odstranit ty chyby, takhle to dál nejde.
Všichni hráče jsou v současnosti zdraví kromě dlouhodobých marodů Květoně a Hauera. Lukáš Hauer má zlomenou pažní kost, což je opět zranění na hodně dlouho, ruku má na měsíc zafixovanou a co bude dál, to se uvidí.“