Play-off pokračuje druhým kolem, Písečtí změří síly s řisutskými Buldoky!

Zatímco Písečtí si zajistili postup do dalšího kola již ve středu, jejich následující soupeř bojoval o pokračování sezóny ještě v sobotu. HC Řisuty skončily v základní části na čtvrtém místě v západní skupině a v prvním kole play-off narazily na Tábor. Extrémně vyrovnávaná série přinesla v prvních čtyřech zápasech rozhodující zásah nejdříve v prodloužení. Ani pátý duel nepřinesl jasné vítězství jednoho z celků, nicméně se na soupisku postupujících mužstev připsaly Řisuty, které těsně 3:2 vyhrály. Souboje druhého kola play-off startují v úterý a středu od 17:30 v Písku, sledovat je také můžete pomocí podrobného online přenosu.
Přijďte podpořit písecké hokejisty v důležitých zápasech play-off, můžete si při nich zasoutěžit v úterý s firmou Bonum (hlavní cena bude MP4 přehrávač, druhá MP3 přehrávač a třetí cenou je kalkulačka) a ve středeční soutěži s firmou Mobilland můžete jako hlavní cenu vyhrát mobilní telefon Nokia 2630!
Řisuty je malá obec v okrese Kladno, západně od Slaného, kam mužstvo jezdí ke svým domácím zápasům a tréninkům. Tím, čím byly kdysi pro první fotbalovou ligu Blšany, jsou pro druhou hokejovou Řisuty, celá obec má 296 obyvatel a je tak svým způsobem raritou.
Soupeř Písku ve druhém kole má za sebou vyrovnanou sérii s Táborem, ze které vyšel jako postupující až v pátém utkání. Kuriozitou souboje první kola play-off mezi těmito soupeři je určitě fakt, že v prvních čtyřech zápasech se vždy rozhodlo nejdříve v prodloužení. V pátém zápase využili Řisutští domácího prostředí a udrželi vedení po čtyřiceti minutách až do konce. S těsnou výhrou Řisut neudělala nic ani závěrečná power – play Kohoutů, kterým souboj s Buldoky ukončil sezónu.

Pro Jihočechy ale Řisuty nejsou neznámým soupeřem. Před dvěma roky Písečtí potkali Buldoky taktéž ve druhém kole play-off a přesvědčivě sérii vyhráli 3:0. Utkání to ale nebyla vůbec jednoduchá, první souboj ve Slaném skončil těsným vítězstvím Písku a také třetí zápas na ledě soupeře rozhodnul jediný gól - vstřelil ho až v prodloužení Řehoř. Druhý zápas hraný na jihu Čech přinesl řadu nevšedních zážitků. Sedmadvacet menších dvouminutových trestů a šest vyloučení do konce utkání. Trestná lavička vyhrazená pro hokejisty v bílo-modrém naplněná k prasknutí, střídačka kvůli úzkému kádru zcela prázdná. Každý hráč hostí, který se na ni z ledu vrátil, div že si nevysloužil od trenéra pochvalu. Řisuty se prezentovaly velmi nečistou hrou, na kterou však doplácely a Písek bezpečně vyhrál 4:0.

Také v letošní sezóně se Písek a Řisuty potkaly. Nejprve ve čtvrtém kole nadstavby, kdy Písečtí vyhráli na svém ledě 3:1. V utkání poslal Písecké ve druhé třetině do vedení Míka. Euforie ale netrvala příliš dlouho a přesně po minutě hosté z Řisut vyrovnali, když Kubiše prostřelil Ullrych. Ve třiatřicáté minutě vrátil píseckému mužstvu vedení Novák a v poslední fázi upevnil vítězství druhou brankou v utkání David Míka. Druhý souboj na ledě soupeře skončil remizou 3:3, když dvě branky zaznamenal Mošovský a jednou se trefil také Slavík.

Řisutský tým je týmem „pro pamětníky“ toho vrcholového kladenského. Mužstvo totiž vehementně čerpá ze zásob veteránů Kladna a zbytek doplňují především odchovanci ze Slaného. Hlavní postavou je Josef Zajíc, který má v zádech také neméně kvalitního Jiřího Scherzla nebo Michala Bezoušku - ten kádr „buldoků“ přišel podpořit ze Sparty a vzhledem ke svému věku má v sobě vysoký potenciál. V obraně rovněž najdeme kvalitní „zadáky“ v čele s Michalem Janegou či exberounským Martinem Kašákem. Kvalitním bekem je bezesporu také Michal Mádl, který válel dlouhé roky extraligu za Karlovy Vary nebo Kladno. V brance Řisut zastává již od počátku letošní sezóny hlavní pozici exkladenský Schwamberger, který drží průměr obdržených branek pod dvěma góly na zápas.
Lodivodem řisutského hokeje je nadále Eduard Novák, druhým rokem tak pokračuje na pozici hlavního trenéra. „Písek je hratelné mužstvo. Pokud budeme kompletní a zdraví, tak si myslím, že máme stejnou šanci jako oni. V play – off je možné všechno“ nechal se Novák slyšet pro webové stránky Buldoků.

Předpokládaná sestava Řisut: Schwamberger – Kašák, Mádl, Janega, Sedláček, Babický, Fiala – Jun, Bezouška, Zajíc, Scherzl, Hegenbart, Landa, Šelicha, Wolf, Suchý.