Play-off je tu: IHC Písek x HC Klatovy!

A je to tady, boj o postup do první ligy začíná! Písečtí hokejisté se v úvodním kole play-off utkají s celkem HC Klatovy. Západočeši se zrovna nepotýkají s optimální formou, určitě ale nebudou pro písecké mužstvo jen tak jednoduchým soustem. Klatovy se trápí především v nadstavbové části, kdy ve dvanácti zápasech získaly pouhých osm bodů. Na nepřesvědčivé výsledky mladého mužstva doplatil na začátku února trenér Zdeněk Tománek, kterého nahradila dvojice Jiří Kučera - Pavel Čuban. Ani ti zatím Západočechy příliš neprobudili, doufejme, že se jim to nepovede ani v právě startujícím play-off.
První utkání začíná v sobotu od 17ti hodin, sledovat ho můžete také pomocí podrobného online přenosu.
Hokejisté Klatov skončili po základní části na šesté příčce v západní skupině druhé ligy. Jejich skóre po odehraných 34. kolech je kladné – sto sedmnáct vstřelených branek těsně převyšuje sto patnáct obdržených. V nadstavbové části nepůsobil západočeský klub příliš sebejistě. Z dvanácti zápasů získal pouhých osm bodů, když porazil na svém ledě Benešov (6:3), vyhrál v Táboře (1:0), remizoval s Velkým Meziříčím (3:3) a v předposledním kole si podělil body s Vajgarem (2:2). Zbytek zápasů prohrál. Omluvou pro Klatovské může být fakt, že před sezonou museli skládat z gruntu nové mužstvo, neboť jim hned jedenáctku hráčů přetáhl ambiciózní nováček z Rokycan.

Také v posledním zápase se Klatovům příliš nedařilo a kádr vedený trenéry Kučerou a Čubanem podlehl na benešovském ledě 4:7. Již před tímto zápasem měli Klatovští svoji příčku v tabulce jistou, takže by případný bodový zisk na situaci Západočechů nic neměnil. Úvodní třetina přinesla z každé strany tři branky a v polovině zápasu šli dokonce Klatovští do vedení. Tři minuty před druhou pauzou ale namazal benešovský Jágr Vackovi a ten pohotově vyrovnal. Pak už se ke slovu dostali jen domácí. Třemi slepenými góly v rozmezí čtyř minut v závěru třetí části rozhodli o osudu utkání a třech bodech ve svůj prospěch.

V brance Západočechů si nejvíce startů připsal Antonín Štelmach. V osmnácti zápasech inkasoval třiašedesát branek a s průměrem 3,62 branek na zápas drží 85,58% úspěšnosti. Dalším gólmanem Klatov je Dominik Halmoši. Dvacetiletý odchovanec plzeňského hokeje zasáhl do čtrnácti ligových zápasů a jeho průměr se pohybuje okolo 2,7 gólu na utkání. Úspěšnost tohoto brankáře se pohybuje těsně pod hranicí devadesáti procent. V posledním kole se objevil mezi tyčemi Martin Tvrdík, když Štelmach vypomáhal v dresu berounských Medvědů v zápase play-out první ligy.

Nejproduktivnějším střelcem klatovského klubu je Jakub Dorňák, který v šestadvaceti zápasech zaznamenal osmnáct branek. Celkový počet kanadských bodů tohoto hráče doplňuje ještě devět asistencí. Jako druhý je na tom bodově nejlépe Jaroslav Hobl, který má na svém kontě dvaadvacet bodů (7+15), podobně je na tom ještě bývalý reprezentant do dvaceti let Martin Holý (7+14). Mezi obránci statisticky vyniká Martin Klaus, který zařídil šest gólů a na třinácti se podílel asistencí.

Největší osobností klatovského mužstva není nikdo jiný než bývalý dlouholetý útočník extraligové Plzně i české reprezentace Jiří Kučera, proslavený účastí ve zlatém mužstvu na hokejovém MS ve Vídni 1996. Po konci kariéry v roce 2001 se věnuje trenéřině, vedl mužstva Rokycan a extraligové týmy Plzně. V sezoně 2001/02 již působil i na lavičce Klatov, kam se tedy letos v únoru vrátil. Druhá osobnost v klatovském mužstvu je stejně tak svázána s plzeňským hokejem. Je jím další útočník proslavený letitým působením v dresu Plzně, šestatřicetiletý veterán Michal Straka, který po nedávném návratu na led po zranění válí jako "zamlada" a může znamenat nemalou hrozbu pro píseckou defenzívu.

Ze spolupráce s blízkým krajským městem Klatovy tradičně hodně těží a také stávající mužstvo má ve svém středu většinu hráčů, kteří z Plzně pocházejí, nebo alespoň v jejím dresu působili. Jména Setikovský, Kořínek, Kreuzman, Polák nebo právě Straka to jen dokládají.

A jak se Klatovským dařívá v bojích play-off? V loňské sezoně nadprůměrně, po páté příčce v prvním kole porazili v pětizápasovém dramatu Tábor. Stopku jim vystavilo až nakonec postoupivší Vrchlabí. Vyhrálo 3:1 na zápasy, skousnout však muselo vysokou porážku 2:7 na klatovském ledě. Rok předtím Západočeši vybojovali druhé místo v tabulce, ale překvapivě ztroskotali v prvním kole na hokejistech Nymburka, čímž si zopakovali nezdar proti stejnému soupeři z předešlé sezony.

Poslední tři utkání soupeře:
HC Chrudim – HC Klatovy 4:1
HC Klatovy – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:2pp.
HC VHS Benešov – HC Klatovy 7:4

Pravděpodobná sestava Klatov: Tvrdík, (Zeman) - Pericat, Černý - Kreuzman, Mužík - Plánička, Kalafut - Horník, Kuna - Čuban, Straka, Polák - Holý, Maxa, Geltner - Kuželík, Setikovský, Holub - Vondryska, Dvořák.


Přehled termínů play-off druhé ligy pro skupiny Střed a Západ:

1. kolo play-off: sobota 1. (Písek), neděle 2. (Písek) a úterý 4. března (Klatovy), případně středa 5.(Klatovy) a sobota 8. března (Písek).
2. kolo play-off: úterý 11., středa 12. a pátek 14. března, případně sobota 15. a úterý 18. března
3. kolo play-off: pátek 21., sobota 22. a pondělí 24. března, případně úterý 25. a PÁ 28. března

Kvalifikace o I. ligu (mezi třemi vítězi druhé ligy o dvě postupová místa):

Pondělí 31. března, středa 2., pátek 4., pondělí 7., středa 9. a pátek 11. dubna.

Čtvrtfinálové dvojice střední a západní sk. II. ligy:

Benátky nad Jizerou (S1) - Mělník (Z8)
Chrudim (S2) - Sokolov (Z7)
Písek (S3) – Klatovy (Z6)
Milevsko (S4) - Jablonec nad Nisou (Z5)
Rokycany (Z1) - Velké Meziříčí (S8)
Klášterec nad Ohří (Z2) – Nymburk (S7)
Děčín (Z3) – Pelhřimov (S6)
Řisuty (Z4) – Tábor (S5)

Dvojice pro play-off ve skupině Východ:
1 Hodonín – 8. Opava
2. Nový Jičín – 7. Šternberk
3. Přerov - 6. Valašské Meziříčí
4. Blansko – 5. Technika Brno

Sestupujícími týmy z II. ligy jsou Karviná, Slaný a Kutná Hora.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy