Písek x Sokolov - znovu po jedenácti letech

Dalšími zápasy se v sobotu roztáčí vzájemné poměřování týmů druholigových skupin Střed a Západ, které je stále více určující pro konečné pořadí v tabulkách jednotlivých skupin. Svěřenci trenéra Rybáčka ve druhém kole nadstavbové části přivítají ve své s.n.o.p. areně oponenta, kterého písečtí hokejisté již dlouho nepotkali - k Otavě se chystá HC Baník Sokolov, soupeř, se kterým Písek naposledy hrával v devadesátých letech v první lize. Na jaře 1997 však Sokolov druhou nejvyšší soutěž neuhájil v baráži se Znojmem a po sedmi sezonách v I. lize sestoupil.
Ze sobotního zápasu si diváci mohou odnést, kromě sportovního zážitku, také některou ze zajímavých cen od firmy TOYOTA Dolák.
Baník je pravidelným účastníkem play-off ve své skupině II. ligy, jen vloni se nepodařilo po pěti letech naplnit předsezónní cíl a hokejisté z Karlovarského kraje skončili na předposlední 11. příčce. Museli se tak paradoxně naopak vyhýbat hrozbě sestupu.
Letos ale nenechává mužstvo od Ohře nic náhodě a svým působením si drží celkem jisté 8. místo, na kterém je usazeno již téměř dva měsíce. Pouze aktuální odehraná utkání ukazují, že černožlutí ve svých kramflecích být úplně nejsilnější nemusejí, v posledním působení sice na domácím kluzišti, před necelou sedmistovkou diváků, nakonec vyhráli přetahovanou s Pelhřimovem (5:4), ale ještě předtím si právě ten samý mančaft neporadil s Kobrou Praha (3:6), s Kláštercem (1:4) nebo s Řisutami (4:8).
Mezi známější hráče hostů patří sokolovský odchovanec Petr Kukla (reprezentace “20“, Slavia, Třebíč, Havl. Brod, Prostějov), dlouholetý hráč Sokolova a kapitán Ladislav Veverka nebo Martin Jor (Chomutov). Kanadské bodování před střelcem Kuklou (12+5) vede ale Petr Podlesný (11+13) následován Janem Soukupem (9+7), v průběhu sezony příchozí Kukla však zatím nastoupil jen k osmi zápasům.

Písečtí naskočí do souboje jako „papírově“ silnější, přesto se rozhodne až teprve v samotném střetnutí, které doplní i divácky atraktivní soutěže! Ze zápasu si tak tentokrát, kromě jiného, můžete odnést poukázku na zapůjčení vozu s plnou nádrží nebo další hodnotné ceny od společnosti TOYOTA Dolák s.r.o.!

Předpokládaná sestava HC Baník Sokolov: Závorka - Diblík, Loskot, Pech, Děkan, Ozom, Mudra, Pavlas - Polesný, Veverka, Nový, Kukla, Soukup, Dobřemysl, Sopr, Jor, Vrba.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy