Písek se v letošní sezóně naposledy utká s pražskou Kobrou

Písek už nemá žádnou šanci na to, aby se účastnil vyřazovacích bojů, takže Králové už pouze dohrávají sezónu 2019/2020, která se nedá v žádném případě označit za vydařenou. Kobra však může ještě teoreticky promluvit o finálním postavení tabulky. Na třetí místo ztrácí pouze šest bodů, takže vše je v tomto ohledu ještě otevřené a je jasné, že vyrovnaná špička nám nabídne ještě pikantní rošády.

IHC Králové Písek

Králové jak již bylo zmíněno nečeká Play-off a tento ročník zakončí na předposledním místě skupiny Střed. Králové svých pět předešlých utkání prohráli a podařilo se jim ukořistit pouze jeden bod za prohru v prodloužení. Píseckou produktivitu táhne především Lukáš Bednařík, ale ten do posledních dvou zápasů nezasáhl a s ním ani druhý nejproduktivnější hráč žluto-modrých Daniel Arnošt. Poslední duel sehrála písecká družina v sobotu proti Příbrami a do utkání nasadila celkem devět juniorů.

Kobra Praha

Pražská Kobra figuruje na pátém místě, ale může se ještě v dosavadním průběhu sezóny vyšplhat klidně až na třetí místo. Ani Kobře se ale bohužel nedaří a v posledních pěti zápasech pouze jedenkrát odcházela jakožto vítěz. Navíc ta jediná výhra se uskutečnila proti Číně, která dvě třetiny celek z Prahy velmi silně trápila. Kobra potřebuje ke konci základní části nakopnout a právě případná výhra s Pískem by pro ně mohla být onou potřebnou vzpruhou, ale jak je v této sezóně “zvykem“, tak výhry proti Písku se nerodí příliš jednoduše. Nejproduktivnějším mužem Kobry je Kamil Bříška.

Vzájemná utkání

Jak již bylo řečeno, tak konfrontace těchto dvou celků dokáže přinést překvapivého vítěze. Na výhry sice vede Kobra 3:2, ale vzhledem k formě Králů od začátku sezóny by tato statistika měla vypadat jinak. Poslední utkání se odehrálo na den přesně před měsícem a z vítězství se radovala pražská Kobra, která si připsala výhru 8:2.