Písek jede do Šumperka. Kdo získá mečbol?

Ve středu 6. března pokračuje v Šumperku čtvrtfinále play-off 2. ligy mezi tamními Draky a celkem IHC Písek. Po dvou odehraných zápasech je skóre 1:1, jelikož každý tým vybojoval bod na svém ledě.

Písečtí hokejisté si v podstatě vyřazovací boje užívají s bezstarostným pocitem, že nemají absolutně co ztratit. Předsezónní cíl - postoupit do play-off, se jim po loňské hodně špatné sezóně podařil splnil a i když postoupili z posledního místa zaručujícího vrchol sezóny, měli na pronásledovatele pohodlný náskok.

První zápas čtvrtfinále v Šumperku domácím Drakům ukázal, že "povinný" postup do semifinále určitě nedostanou od píseckých mladíků zadarmo. Úvodní duel zlomili až ve třetí třetině a po výhře 5:1 se zaslouženě ujali vedení.

V Písku si pak Draci brousili zuby na zisk mečbolu, ale stopku jim vystavila písecká obětavost. Dvě třetiny hrál Šumperk dobrý hokej a držel náskok 2:0, který ale Jihočeši ve třetím dějství smazali a utkání dovedli do vítězného konce. Výhru 3:2 režíroval hattrickem písecký střelec Jan Sýbek, který je zatím jediným hráčem, který proti favoritovi série skóroval - dal totiž i jedinou branku Písku v Šumperku.