Písek : Kadaň - Bude vítězná série pokračovat?

Zítra se na píseckém ledě představí jedenáctá Kadaň. Ta nedávno odvolala kouče Vejvodu, kterého nahradilo nové trio Miroslav Novák, Josef Klíma a František Wágner. A pod novým vedením hned zvítězila 6:2 nad Berounem. V písecké sestavě se pravděpodobně neobjeví centr Michal Vondrka, který se zranil při vítězství v Brně. Přesto je Písek v utkání favoritem. Doufejme že si s touto úlohou bez problémů poradí a bude nadále pokračovat ve stíhačce do první osmičky.

Náš sobotní soupeř přebývá zatím na jedenácté příčce s počtem 35 bodů, když ze třiceti utkání v deseti zvítězil, čtyřikrát remizoval (jedno prodloužení vyhrál - právě to v Písku) a šesnáctkrát byl poražen. Skóre má pasivní - 63:79. Z patnácti zápasů venku vyhrála Kadaň jen třikrát.

Nejnebezpečnějším hráčem v kádru Kadaně je bezesporu David Appel, který dal nejvíc gólů(10) a zároveň je nejlepší v kanadském bodování(15). Oporou jsou i brankáři Damašek a Chlad, kteří se v bráně poměrně často střídají.

V posledním zápase si Kadaň poradila s Berounem 6:2, když o šest branek v síti Berouna se rozdělili jenom útočníci - dvě dal Sochor, další přidali Polanský, Kaše, Kreuzmann a Derfler. V brance stál Damašek, který ze 26 střel zlikvidoval 24.

Poslední vzájemný zápas se hrál rovněž na našem ledě a máme Kadani rozhodně co vracet. Vyválčila tu totiž hned dva body, když ve druhé minutě prodloužení rozhodl obránce hostí Klaus. O ostatní branky se postarali Kajer, Kašík a Appel. Za Písek se trefili Nouza, Nedorost a Šimek. Písek se na kadaňkém ledě představil již v šestém kole a zápas vyhrál, když Špiler nepustil ani gól a o tři body se postarali Vasilev, Květoň a Míka.