Písečtí hokejisté pojedou vstříc dalším bodům do Nymburka

Hráče od řeky Otavy čeká další venkovní zápas. Tentokrát se svěřenci Rudolfa Suchánka představí v Nymburku. Kdo bude v utkání favoritem, je jasné. Navíc písecký tým do následujících zápasů posílil hráčský kádr. Zato Středočeši prožívají černé časy. Za posledních deset zápasů vyhráli hokejisté Nymburka za tři body pouze jednou. Tyto špatné výsledky odsunuli Středočechy na samé dno tabulky. Naši hokejisté letos Nymburk porazili celkem třikrát. Tuto nelichotivou sérii se budou hráči trenéra Pavla Bičiště snažit porušit. Jestli Písek dokáže porazit Nymburk v této sezoně i počtvrté uvidíme ve středu. Úvodní buly bude vhozeno v 18. hodin.
Jak již byl jednou naznačeno, Nymburk prožívá špatné časy. Za vše hovoří statistika 10 zápasů, 1 výhra. Středočeši z třiceti možných bodů získali pouhé tři body a to je hodně málo. Jediným týmem, který nebyl nad síly nymburských hokejistů byl tým Trutnova. Zápasů, které naši středeční soupeř nezvládli je o hodně více. 22. kolo, prohra na vlastním ledě s Vajgarem 2:4. O týden později neuspěli ani v KOMTERM aréně a odjeli s prázdnou za prohru 2:0. Další porážka přišla v dalším kole, když na svém ledě přivítali Žďár nad Sázavou, 5:6. Nymburk poté neuspěl ani s hráči Kobry Prahy a Kolínských Kozlů. Zde jsou výsledky Nymburka v posledních pěti utkání:

HC Trutnov - NED Hockey Nymburk 3:4

NED Hockey Nymburk - TJ Stadion Kutná Hora 2:4

HC Benešov - NED Hockey Nymburk 11:5

NED Hockey Nymburk - Spartak Pelhřimov 4:6

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 5:1

Vzájemné zápasy Písek – Nymburk

Jak již také jednou zaznělo, hokejisté Písku vyhráli všechny dosavadní vzájemné zápasy. Zde jsou ve zkrácené formě pro připomenutí:

První vzájemný duel v této sezoně vyzněl lépe pro písecké hráče a po zásluze si připsali další tři body. Od první minuty byl Písek lepším týmem a během úvodního představení na vlastním ledě stihli Rückla překonat dohromady šestkrát. Mladý tým soupeře zaznamenal čestný úspěch ve třetí třetině, kdy se jediným Pinkasovým přemožitelem stal Cicvárek. Velmi podařený zápas odehrál Radek Hovora, který dvě branky sám zaznamenal a u přesného zásahu Nováka se podílel asistencí. Písek vyhrál 6:1.

Druhý zápas. Začátek utkání se nevyvíjel podle představ a v jedenácté minutě se trefili domácí Drak a Toma, za dvě minuty ovšem snížil Mošovský. V druhé části se našim hokejistům povedlo otočit vývoj utkání na 2:3, jenže v posledních dvou minutách skóre strhli ve svůj prospěch domácí, do třetí třetiny šli nymburští s jednobrankovým vedení 4:3. V poslední třetině nejprve vyrovnal Květoň a o tom, že se do Písku povezou tři body, rozhodl v padesáté sedmé minutě svým třetím gólem Karel Mošovský. Písek vyhrál na nymburském kluzišti 5:4.

Třetí utkání příliš hokejové krásy nepřineslo, a to především kvůli častému vylučování. I přes neurovnanou hru byli aktivnějším týmem na ledě hokejisté Písku, kteří se na rozdíl od svého soupeře dokázali brankově vyjádřit. V první třetině se prosadil v oslabení po přihrávce Šulčíka Tomáš Květoň, na začátku závěrečné dvacetiminutovky pak upravoval na 2:0 Hovora. Tento stav vydržel až do konce zápasu.

Co se týče hráčských statistik je na tom nejlépe Jaroslav Sirotek, který také oblékal dresy v Ústí nad Labem a Mladé Boleslavi si připsal v dvaceti sedmi zápasech 27 kanadských bodů (7+20). Dalším velice produktivním útočníkem je Jan Protivný, ten v dvaceti třech utkání jednou skóroval, za to osmnáctkrát se na gólu podílel asistencí. Nejvíce branek vstřelil Josef Toma – 13+4, sedmnáct bodů v šestnácti odehraných utkání. Mezi neproduktivnější obránce Nymburka patří Jiří Drak, statistika 7+8 v dvaceti sedmi utkání.

Jedničkou v bráně je Zdeněk Rückl, jeho průměr branek na zápas činí 3,79.