Písecké mužstvo čeká těžká zkouška, v Lovosicích půjde o všechno

Ve čtvrtek odehrají písečtí hokejisté druhý zápas s Litoměřicemi. Soupeř Písku u Otavy úvodní duel nečekaně vyhrál a těsným výsledkem přiložil Caldrovu výběru nůž na krk. Chtějí – li Písečtí setrvat ve vyřazovacích bojích, je nutné na ledě soupeře vyhrát a vrátit sérii k rozhodujícímu duelu na jih Čech. I vy můžete čtvrteční utkání vidět na vlastní oči. Vedení píseckého hokeje totiž pořádá bezplatný zájezd na tento zápas a ve 14:45 vyráží autobus od KOMTERM Arény. Podpořte i vy hokejisty Písku v důležitých chvílích sezóny. Nervy drásající souboj začíná v 18:00.

První zápas – Nejhořčejší porážka sezóny…

Ačkoliv se po většinu zápasu hrálo lidově řečeno na jednu bránu, byli to Severočeši, kteří první rozvlnili síťku domácí klece. Přesilovou hru využil v jejím závěru Martin Šnajdr a otevřel skóre. Litoměřice se ale mohly v tomto duelu opřít o výtečně chytajícího Volkeho či o dobře postavenou branku, neboť tyče je v průběhu zápasu podržely hned několikrát. V polovině zápasu mohl vyrovnat z bezprostřední blízkosti Mošovský, ale proti stál opět hostující gólman.

Nevyužitou stoprocentní šanci zastínila třetí branka hostů. Dobře provedeným blafákem se do listiny střelců zapsal Jaroslav Horejsek a zdvojnásobil náskok svého týmu. Na začátku závěrečné třetiny se sice po pěkné rychlé kombinaci prosadil Radek Hovora a vykřesal pro Jihočechy naději. Tu mohl definitivně uhasit Patzenhauer, jemuž však v cestě stála tyč. Na gól si tak musel počkat až do 54. minuty, kdy využil pas brankáře Volkeho a zvýšil na 3:1. I přesto, že Písek vzápětí Mošovským snížil, už porážku odvrátit nedokázal.

Do Lovosic, kde odehrají Litoměřice své domácí utkání, tak pojede Písek zachraňovat své další účinkování v sezoně. K dispozici bude mít trenér Caldr všechny hráče a Jihočeši tak půjdou do existenčního utkání v kompletním složení. K týmu se naplno zapojil i útočník litvínovské juniorky, Jan Bíza. Leč Písečtí odcházeli z prvního duelu jako poraženi, zůstávají před dalším střetnutím favoritem. V případě úspěchu Caldrova výběru odehrají obě mužstva rozhodující třetí zápas v sobotu od 17:30.

Sestava HC Stadion Litoměřice: Volke – Vejvoda, Kolbaba, Kouba, Hillmich, Svoboda, Kaltenböck, Jakl – Novák, Kloz, Buďa – Antoš, Patzenhauer, Horejsek – Šnajdr, Hlusička, Zuziak – Petrus, Myšík, Procházka.
Trenér: Daniel Tvrzník, asistenti: Jiří Svoboda, Pavel Zuziak.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy