Písecké hokejisty čeká první konfrontace s bývalým týmem Chance ligy!

Kolotoč druholigových zápasů pokračuje a na programu je čtvrté kolo třetí nejvyšší české soutěže. Písecká výprava vyrazí bojovat o první body do Benátek nad Jizerou. Bývalý prvoligový klub drží sedmou příčku s pětibodovým ziskem. Utkání startuje v sobotu v Benátkách v netradičních 14:30.

IHC Králové Písek

Králové zatím neurvali ani bod do tabulky. Písečtí hokejisté nestačili na Příbram, Děčín a Letňany. Utkání s posledním jmenovaným soupeřem sice neslo známky zlepšení, ale favorit byl nekompromisní a v kritické fázi si utkání dokázal pohlídat. Jihočeský klub navíc sužují zranění. V Děčíně se ihned v první třetině zranil kapitán Marcel Dvořák. Proti Letňanům si zranění odnesli hned dva hráči – Jaroslav Pouzar a Jan Březina. Co se týče produktivity, tak nejčastěji bodujícím hráčem je novic Lukáš Prášek, jenž vstřelil tři branky a na jednu nahrál.

HC Benátky nad Jizerou

Celek z Benátek je na tom rozhodně lépe než Písek. V prvním kole přetlačil Hronov a následně i Klatovy. V posledním kole vedly Benátky po první třetině nad Táborem 2:0, avšak Kohoutům se podařilo utkání otočit ve svůj prospěch, a tak si nakonec Benátky neodvezly ani bod. Soupiska tohoto bývalého prvoligového klubu nahání strach. V útoku se prohání například Kamil Bříška, David Šafránek či velezkušený Jan Stehlík. V defenzívě najdeme například syna experta ČT Milana Antoše či píseckým fanouškům známého Lukáše Kulvejta, který v minulé sezóně válel v dresu písecké juniorky a připsal si i tři starty v A-týmu.

Pohled do minulosti

Pokud chceme najít, kdy se naposled Písek a Benátky utkali, musíme pátrat téměř deset let do minulosti. Tehdy v první lize v baráži došlo ke konfrontaci těchto dvou mužstev. Písečtí v utkání uspěli 3:1 a na střeleckou listinu se dvakrát zapsal Radim Heřman, jehož značná část kariéry byla spojena s táborským hokejem. Na straně Benátek se přesně trefil bek Tomáš Mrkvička, jenž by měl být k dispozici i pro sobotní utkání.