Menu Další Zavřít Zavřít
Rozhovory
     09.10.2018       Petr Eliáš

Martin Parýzek: Řekli jsme si, že zápas s Šumperkem musíme ubojovat

Kapitán píseckého druholigového týmu Martin Parýzek je po sedmi kolech nejproduktivnější obránce týmu. Má na kontě dva góly a tři asistence. Výrazně se podepsal pod poslední dvě písecké výhry. Gól a dvě asistence si připsal při dvoubodové výhře v Pelhřimově, v domácí bitvě s šumperskými Draky pak v oslabení trefil šťastnou a ubojovanou výhru 2:1.

Martine, okomentujte zápas s Šumperkem. Jaký byl?
V první řadě musíme poděkovat brankáři Matrinu Hauserovi, který nás drží od začátku sezóny. Celý tým zápas s Šumperkem odmakal. Ano, chybičky tam byly, Šumperk měl hodně přečíslení. Ale když se nám něco nepovedlo, mohli jsme se spolehnout na "Hauzíka".

Dali jste gól na 1:0, soupeř pak vyrovnal a ve druhé třetině byl lepší...
Souhlasím, tam bylo důležité, že jsme udrželi skóre. Před třetí třetinou jsme si říkali, že to musíme ubojovat, že se vyždímáme. Povedlo se rozhodnout paradoxně v oslabení.

Co se v té rozhodující situaci stalo? Před tím byl Písek vyloučen, byla kolem toho spousta emocí. Pak padl rozhodující gól...
Honza Sýbek získal u nás v pásmu kotouč a já jsem viděl, že jejich útočníkům se moc nechtělo vracet. Řekl jsem si, že to zkusím přečíslit, i když to bylo v oslabení. Křikl jsme si na "Bohouše" (přezdívka Jana Sýbka), aby mi to dal. On na sebe dobře natáhl obránce a já měl čas na střelu. Přiznám se, že jsem ani moc nemířil, jen jsem to chtěl dát nahoru.

Do konce zápasu pak chybělo ještě dost času. Jaká byla taktika?
Času měli ještě hodně, do toho ještě nějakou přesilovku. Chtěli jednoduše vyndavat puky z pásma, bylo tam i dost obětavých zákroků.