Menu Další Zavřít Zavřít
Rozhovory
     14.04.2019       Petr Eliáš

Martin Hauser: Když se tým semkne, může vyhrát s každým

Základním stavebním kamenem úspěšné písecké sezóny ve třetí nejvyšší soutěži mužů byl bezesporu gólman Martin Hauser. Ač patří jistě k nejmenším brankářům na druholigové scéně, svými výkony si maskovaný mladík vysloužil uznání napříč druholigovými skupinami Jih a Východ. V rozhovoru se ještě ohlédl za čtvrtfinálovou sérii proti Šumperku a zhodnotil sezónu, ve které byl kvůli zdravotním komplikacím Richarda Kříže neotřesitelnou jedničkou.

„Poslední zápas série začal špatně a už jsme se nestačili dotáhnout. Možná to pak bylo o jednom góle, ale výhra zůstala zaslouženě v Šumperku. Vyřazení nás samozřejmě mrzelo, ale časem se to bude brát určitě jako úspěch. Škoda, že jsme sérii neotočili,“ vrací se talentovaný brankář za čtvrtfinálovou sérií proti šumperským Drakům.

Společně se svými spoluhráči si užil hlavně dvě domácí těsné výhry, se kterými málokdo z hokejové veřejnosti počítal. „Nikdo nečekal, že bychom mohli proti Šumperku uhrát jeden zápas, natož dva. Byli jsme pro ně důstojný soupeř. Podle mě jsme je překvapili bojovností. Šumperští si mysleli, že nás v Písku přejedou,“ uvádí Hauser.

Sezóna pro něj prý byla náročná. Odchytal drtivou část ročníku. „Snažil jsem se udržet si nějakou výkonnost, abych neměl velké zkraty. Asi tam byly nějaké výjimky, ale myslím, že jsem to docela zvládl. Určitě jsem nečekal, že odchytám tolik zápasů. Na začátku sezóny jsme byli s Křižákem na stejné startovací čáře, bohužel se hned na začátku zranil. Pak, když už měl jít do zápasu, ho zase chytl slepák. Byla to pro něj smolná sezóna,“ říká Martin Hauser o svém parťákovi.

Není třeba připomínat, že právě na výkonech brankáře písecký tým stavěl. „Do každého zápasu jsem šel s tím, abych klukům pomohl. Když hráči vidí, že vzadu je dokážu podržet, tak hrají o dost lépe. Všichni se pak semknou a může se vyhrávat s kýmkoliv,“ popisuje mrštný brankář.

Pochvaluje si podporu fanoušků. „Bylo parádní, jak nám fandili. Udělali si i výjezdy na druhou stranu republiky, což bylo neuvěřitelné. Myslím si, že sezóny před tím to tu nebylo. Určitě to bylo i o tom, že sezóna vyšla dobře,“ dodává Martin Hauser.