Králové budou válčit u Jordánu!

Druhé jihočeské derby v této sezóně ozdobí středeční večer v Táboře, kde dojde ke konfrontaci třetího a dvanáctého celku tabulky. Domácí hokejisté půjdou do utkání v roli favorita, ale hokejisté od řeky Otavy umí dobře zahrát proti papírově silnějším mužstvům. Osud dalšího ligového derby se začne psát od 18:00.

IHC Králové Písek

Králové se v posledních kolech trápí, neboť z předchozích pěti zápasů odešli pouze jednou jakožto vítězové. Žluto-modří hokejisté si před vlastním publikem vyšlápli na Benátky, ale v následujícím duelu s Chebem svěřenci trenéra Matušíka opět zaváhali. Produktivitu Písku stále táhne Lukáš Prášek s osmadvaceti kanadskými body. O šest méně jich má kapitán mančaftu Lukáš Volf.

HC Tábor

Táborští hokejisté potvrzují to, co se o nich říká – aspirant na celkového vítěze ligy. Aktuálně je mužstvo od Jordána na třetí příčce s deseti bodovou ztrátou na druhou Příbram. Kohouti se pyšní především ofenzívou, neboť mají na kontě nejvíc vstřelených branek z celé Západní konference. Celkově mají hokejisté z Tábora sto deset přesných zásahů. O gól méně mají vedoucí Letňany. Tábor měl nádhernou vítěznou šňůru, která skončila v minulém kole, když si na Kohouty vyšlápli Lvi z Ústí nad Labem. Syn píseckého trenéra Jakub Matušík je nejproduktivnějším hráčem svého týmu a v minulém kole se vyhoupl do samotného čela soutěže. Šikovný a zkušený hokejista má na kontě 39 kanadských bodů.

Poslední vzájemné utkání

První derby se odehrálo v říjnu na píseckém ledě a radoval se z něj celek od Tábora, který zvítězil 5:2. Králové předvedli bojovný a odvážný výkon, ale táborská ofenzíva byla nekompromisní.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy