Kompenzací za zrušené utkání s Klatovy bude derby otavských celků, Písečtí vyzvou Strakonice

Páté přípravné utkání, v němž měli svěřenci trenéra Míky spadeno na silné Klatovy, bylo sice na žádost západočeského klubu zrušeno, nahlášený pondělní program však namísto úplného stornování nakonec dozná pouze změn v obsazení. Příznivci výběru IHC tak o druhou domácí předsezónní prověrku svého týmu nepřijdou, naopak se mohou těšit na atraktivní derby dvou otavských celků. Na písecký zimní stadion totiž po vzájemné domluvě obou stran dorazí hokejisté Strakonic, jejichž barvy v uplynulé sezoně hájilo několik hráčů, již v minulosti oblékali i modrožlutý dres. Střetnutí, které by nejen díky této skutečnosti mohlo mít opravdu zajímavý náboj, odstartuje v původním termínu 21. srpna v 18:00 hodin.

Oba týmy se naposledy utkaly v sezoně 2014/2015 v rámci Jihočeské krajské ligy mužů. V průběhu celé soutěže na sebe narazily hned čtyřikrát, avšak každý ze vzájemných duelů měl na svém konci stejného vítěze. Veškeré triumfy si na svůj účet připsali Písečtí, kteří svého soupeře nejprve přetlačili dvakrát v základní části a poté ještě shodně ve dvou kláních čtvrtfinále vyřazovacích bojů. A zatímco hráči IHC poté dokráčeli až ke kýženým druholigovým branám, jež se jim následně po zásluze otevřely, Strakoničtí o svůj větší úspěch v lize i nadále bojují. V uplynulém ročníku jim po skončení základní části náležela čtvrtá příčka, na níž dosáhli se ziskem rovných čtyřiceti bodů. Bez větších obtíží tak znovu proklouzli mezi osmičku postupujících. V úvodní sérii play-off na ně pak čekali hlubočtí Rytíři, přičemž o postupujícím výběru mělo rozhodnout celkové skóre po dvou odehraných zápasech. První měření sil Strakonice nezvládly a svému rivalovi podlehly těsným rozdílem 2:3. Do odvety tak nastupovaly s vědomím, že musejí smazat jednogólové manko. Na Hlubokou ovšem nestačily ani napodruhé a jejich cesta napříč soutěží tak porážkou 1:3 definitivně pominula.

Navzdory značné prodlevě mezi poslední konfrontací si obě mužstva přeci jenom nebudou až tak úplně cizí. Písečtí mladíci mají kupříkladu s tvářemi strakonického výběru zkušenosti díky působení v Radomyšli, pár členů modrožluté kabiny s některými z nich za tým IHC v minulosti pro změnu společně nastupovalo. Fanoušci si tak jistě vzpomenou na jména jako je Marek Hrubý nebo Tomáš Růžička, již barvy Písku naposledy hájili v "premiérové" druholigové sezoně 2015/2016. O samotný postup se pak rok předtím zasloužil Jakub Šimoník, který však v tuto chvíli zvažuje návrat do výše zmiňované Radomyšle. O svou pozici v A-týmu si svými výkony několikrát řekl i Patrik Řehoř, jenž v minulosti prošel píseckými mládežnickými výběry a v sezoně 2015/2016 s kategorií staršího dorostu dokonce vybojoval postup do NEON Extraligy. Součástí loňského strakonického kádru byl i dvojnásobný mistr světa v inline hokeji Natan Vráblík, který v Písku hrál naposledy za mladší dorost. Nad jeho dalším působením v hlavním mužstvu Strakonic však visí spíše otazník.

Letošní přípravu zahájili Strakoničtí pod vedením nového trenéra Milana Řehoře, který na úvodním srazu přivítal kromě stálých jmen i několik posil. Jednou z nich se stal další někdejší písecký hráč, mladý obránce Filip Hanus, jenž ve Strakonicích po svém posledním působení v juniorce Tábora poprvé okusí seniorský hokej. První zápasovou zkoušku strakonický výběr absolvoval v sobotu 19.8. v tradičním přípravném klání proti Příbrami, na kterou nestačil v poměru 4:5.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy