Menu Další Zavřít Zavřít
Ohlasy k zápasu
     10.09.2004       Pavel Kouba

Kapitána Martina Šimka mrzela neúspěšná premiéra

V úvodním utkání první ligy podlehli písečtí hokejisté Mladé Boleslavi. K výhře jim nepomohla ani změna kapitána, jehož volba se udála pár dnů před zahajovacím zápasem. Po Jiřím Jelenovi, který předtím tuto roli zastával dva roky, přebral kapitánské céčko nejstarší hráč mužstva Martin Šimek. Skoro nic se nezměnilo, jen mám větší odpovědnost,“ prohlásil po své kapitánské premiéře devětadvacetiletý hokejista, který v Písku načal už svou sedmou sezónu.

Šimkův útok s křídly Kašparem (40) a Míkou proti mladoboleslavské formaci Kostourek – Král – Nedorost.

Co říkáte středečnímu zápasu?
Bylo to první utkání a jak to tak na začátek bývá, přišla trošku nervozita. Ještě nám k tomu nepomohl takový blbý gól, co jsme dostali. Pak jsme se snažili a bojovali, ale neměli jsme štěstí a nic nám tam bohužel nepadlo. Každý střelec potřebuje trošku toho štěstíčka, protože hokejisti jsme všichni a umíme to skoro stejně. Oni dali šťastný gól odrazem od nohy, nám se nic takového nestalo.

Do utkání jste šel poprvé jako kapitán, změnilo se tím pro vás něco?
Ne, je to stejný, skoro nic se nemění. Akorát bych měl na sebe vzít trochu větší zodpovědnost a měl bych se stát tahounem mužstva. I proto mě mrzí, že jsem nedal gól a že mi ta premiéra nevyšla.

Jak došlo k vašemu zvolení?
Mužstvo si vždycky určí svého kapitána tak, že každý napíše svůj návrh na papírek a pak to trenér vybere. Takže je to volba mužstva.

S jakou taktikou jste vcházeli do zápasu?
Vždycky je základ vycházet z kvalitní defenzívy, i proto škoda prvního gólu. Kdybychom déle vydrželi hrát 0:0, tak to mohlo dopadnout jinak. Věděli jsme, že Boleslav hodně před sezónou posílila a že půjde do utkání jako favorit. My máme mladý manšaft a musíme takové zápasy uhrát bojovností. Snad se štěstíčko přikloní příště k nám a nějaké góly dáme.

Může podle vás úvodní prohraný zápas mužstvo nějak poznamenat?
Já myslím, že určitě ne. tohle je teprve začátek sezóny, hraje se 52 zápasů a bodů je ještě ve hře hodně. Do dalšího zápasu musíme jít s tím, že když se to nepovedlo doma, musíme urvat nějaký ten bod venku!