Jihočeši jdou do boje proti Medvědům

Po středeční přestřelce s David Servisem čeká domácí výběr další klání. O další body se poperou v sobotním utkání proti poslednímu Pelhřimovu. Úvodní buly je naplánováno na 17 30 hod.

Po dvanácti kolech jsou hokejisté z královského města ve středu tabulky. Nasbírali celkem čtrnáct bodů. Z posledních pěti zápasů mají dvě důležité výhry proti silným soupeřům. Nejprve doma porazili Šumperk 2:1. O 14 dní později po velmi vyrovnaném souboji dokázali vyhrát nad Táborem 3:2. Na domácím ledě nestačili na Moravské Budějovice 2:3. Body nevzali na ledě Ždáru, který je porazil 7:4. V posledním utkání ve středu v Pouzar aréně podlehli žluto-modří 8:5.

Ledním Medvědům se od začátku letošní sezóny zatím nedaří. Jsou na posledním místě se ziskem devíti bodů. V posledních pěti kláních nestačili postupně na Moravské Budějovice 1:2, Kopřivnici 3:4 po prodloužení. Na svém ledě proti Plamenům dostali 1:6 a proti domácím Kohoutům ve vyrovnaném duelu nakonec 6:5. Jedinou výhru zaznamenali proti David Servisu 5:4, kdy v prodloužení rozhodl Hadrava a přerušil sérii šesti proher.

Ve vzájemném zápase na sebe oba týmy narazily v šestém kole, na ledě Ledních Medvědů. Střet byl velmi napínavý a vyrovnaný. Lepší byl nakonec hostující Písek, který vyválčil výhru 3:4 po prodloužení. Vítěznou trefu vystřelil Polata v 62. minutě.