Hrát proti svým? Není co závidět, směje se univerzitní reprezentant Matějka

Před koncem roku sehrál písecký A-tým přátelský zápas s univerzitní reprezentací České republiky, ve kterém padl 2:7. Vysokoškoláci se prezentovali rychlým a tvrdým hokejem, se kterým by se neztratili na špičce 2. ligy. Však také kádr vysokoškolské reprezentace, která se připravuje na světovou univerziádu, tvoří velká část hráčů ze 2. ligy. Mez nimi je i početná skupina hokejistů Písku. U Otavy však oblékl dres se státním znakem na hrudi jediný. Byl jím David Matějka, který se o své dojmy podělil i pro klubový web.

Dvacetiletý útočník prošel mládeží v Českých Budějovicích a na Slavii, kde také letos nakoukl do Chance ligy. Ve druhé nejvyšší soutěži si připsal starty i své první dvě trefy. Vypomáhá také v dresu druholigového Písku a zkušenosti sbírá i v univerzitním hokeji.

"Zápas s Pískem byl těžký. Výsledek 2:7 průběhu asi neodpovídal, bylo to vyrovnané. My jsme odskočili až ve třetí třetině," poohlíží se David Matějka za zápasem, ve kterém naskočil jako soupeř žluto-modrých. Připsal si v něm první asistenci u posledního gólu akademiků v závěru zápasu.

V Písku si ve 14 zápasech připsal šest bodů za dva góly a čtyři asistence. Připouští, že je to zvláštní pocit nastoupit "doma" proti svým spoluhráčům. "Je to těžké. S klukama se známe, hecujeme se, možná do sebe ještě víc jedeme. Proběhly i nějaké srandičky. Není ale úplně komfortní hrát proti svému týmu, ale nějak jsme to zvládli," pokračuje David Matějka.

Zkušenosti s univerzitním hokeje začal sbírat v minulé sezóně. "Z juniorky Slavie jsem chodil hrát za tým Univerzity Karlovy. Univerzitní hokej jde raketovým tempem nahoru, ty zápasy měly vyšší úroveň, než juniorská extraliga. I bitva univerzit v Praze má vysokou kvalitu a výbornou diváckou kulisu. Univerzitní hokej mě baví," dodává David Matějka. Tým Univerzity Karlovy hraje Evropskou univerzitní hokejovou ligu.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy