Menu Další Zavřít Zavřít
Rozhovory
     18.01.2005       Jan Kouba

Hráči při zápase hrají jako po obrně

Písek je v krizi. Skóre za poslední dva zápasy je hrozivé – 1:16. Mladý tým jen těžko snáší zvyšující se nervozitu kolem bojů o baráž. Domácí zápas s Brnem nechal klidným jen málokoho, Písek hrál příšerně. „Klesli jsme na dno. To, co ti hráči předvádí, je ostuda. Chci se fanouškům omluvit,“ říkal po zápase trenér Setikovský, který asi až nyní plně pochopil, jaký je před ním obtížný úkol. „Teď už můžeme být jenom lepší a my budeme..,“ říkal však odhodlán a slovům zkušeného trenéra nelze nevěřit.
Poslední výkony?
To, co ti hráči předvádí, je ostuda. Nedovedu si to vysvětlit, protože i zápasy, ve kterých jsme předtím prohráli nebo remizovali, třeba v Opavě nebo v Ostravě, tak měly něco do sebe, hráči byli hokejoví, byl tam z mého pohledu příslib na další práci s mužstvem. Ale to, co jsme teď předvedli v Boleslavi nebo teď s Brnem, nemělo s hokejem nic společného. Brno dneska přijelo bez Maláče a bez dvou nebo tří hráčů základní sestavy a my jsme s nimi předvedli to, co jsme předvedli. Myslím, že je to pouze na omluvu divákům a přípravu na baráž, ale když budeme chtít v baráži něco uhrát, tak tady musí dojít k velkým změnám v kádru.

Jak z toho ven, ptá se Burkoň, Svoboda, Polák, Šimek a Řehoř.

Písecký tým?
Já jsem ještě neviděl za ta léta, co trénuji, takový obrovský rozdíl v tréninku a v zápase, jako předvádí tohle mužstvo. Písek je prostě tréninkové mužstvo. V tréninku pracuje perfektně, provádí všechno co má a potom přijde do zápasu… Já sice chápu, že mužstvo toho během letošní sezóny moc nevyhrálo, že je na tom psychicky špatně, ale rozdíl v nasazení při zápase a při tréninku je prostě propastný. Najednou jako by na hráče skočila nějaká obrna a oni nejsou schopni udělat vůbec nic, to je neštěstí.

Poslouchají vůbec rady trenérů?
Tady nejde o to, že by hráči neposlouchali rady, oni se jen bojí cokoliv udělat. Dneska to bylo při zápase jasně vidět. Hraje jen chlap, který je u puku, a ostatní se schovávají za hráče, aby nedej bože nedostali přihrávku, aby něco nezkazili… Myslím, že klasický případ, takové vyvrcholení všeho, bylo to, co předvedl při naší přesilovce Zbyněk Neckář. To je náš nejzkušenější bek, měl spoustu času, ale soupeři namaže a pak si ještě nechá udělat kličku mezi nohama… To už pak není o bojovnosti, o pokynech trenérů, ale o totální vyšokovanosti našich hráčů.

Absence Jiřího Jelena?
Určitě, já vím, že ne všichni tady na něj koukají moc rádi, ale já si myslím, že Jirka je bojovník. Na druhou stranu do mužstva vnáší určitou herní nekázeň, občas fauluje, ale je to prostě bojovník, který v mužstvu hodně chybí, protože takových jako on my máme hrozně málo. I když nevěřím tomu, že on sám by s tím něco udělal. Ale určitě nám chybí.

Za bránou s pukem Chvojka, spoluhráči mu rozehrávku příliš neulehčují

Zika-Nouza-Kašpar?
My jsme těch možností moc neměli, protože jsme zkusili dát zpátky k Nouzovi Ziku, tak jak dřív hrávali. Ještě ráno to totiž vypadalo, že bude hrát i Jelen, chtěli jsme tedy dát dohromady staronovou lajnu. Pak ale Jelen přišel na rozbruslení a ukázalo se, že by na sto procent hrát nemohl. Tak jsme tam dali Kašpara, protože Zika ani Nouza nemůžou bránit, to jsou vyloženě hráči dopředu. Ta lajna dostala asi čtyři góly, ale spíše bych to přičítal dnes hodně, hodně špatné hře všech beků. To byla katastrofa, co tam předvádí, před bránou nedrží nikoho… Šlo spíš o to, že Nouza se Zikou si hráli hodně na sebe a nebyli si schopní přihrát, a tak Kašpar vůbec nevěděl, co tam má hrát, přesto ty góly jdou spíš na úkor obrany.

Brankáři?
Dneska to nemusím vůbec komentovat. Petr Svoboda začal, za tou obranou to má sice těžké, ale ani on a ani Pinkas nechytili, jak se říká, nic navíc. Já se chtě nechtě musím vrátit k tomu, že tady měl zůstat Mensator. Když jsem sem přicházel, byla to moje podmínka, teď v Boleslavi nám ukázal… I když to tam bylo 8:0, tak to zdaleka nebylo tak jednoznačné, i Mensator tam měl dost těžkých zákroků a prostě nás vychytal. Je to gólman, který je celou sezónu v zápřahu a má už letos něco odchytáno. Petr Svoboda čtyři měsíce nechytal. My jsme do toho rizika šli, protože jiný gólman jinde není. Teď už jde jenom o to, zda to postavit na Petrovi nebo na Michalovi Pinkasů. Jenomže zase Pinkas je Strakonic a dokonce Strakonice za něj chtějí peníze i když jen sedí, takže když bude chytat, bude nás to stát dost peněz.

Ani Michal Pinkas Písek proti Brnu nezachránil

Může Písek hrát vůbec „zaňďoura“?
Nemůže. Já to říkám nerad, ale viděli jste to sami. Dneska chyboval i náš nejzkušenější bek. Zbyněk Neckář má sice postavu, dobře bruslí, ale je psychicky dost labilní. Chvojka je typ, který dovede rozehrát, hodí se do přesilovky, ale nějaký defenzivní bek to taky není. A všechno ostatní jsou letošní nebo loňští junioři.

Jaroslav Polák?
Polák dnes asi jako jediný snese měřítko a zatím nezapadl do toho marasmu, chtěl hrát. Ale ani tím způsobem, jak to hrál on, se to hrát nedá. On vzal puk a snažil se ho protáhnout sám, to samé Zika a další… Není možné, aby čtyři na ledě koukali a jeden to vzal za bránou a chtěl to projet… Jedině ztratí, tak to prostě nejde.

Kde se chytíme?
To, co jsme předvedli, mně hrozně mrzí. Já jsem typ, který nerad prohrává, i jako hráč jsem byl spíš bojovník než technik. Chápu, že jsou diváci nespokojení, ale právě proto, že diváci jsou nespokojení a hráči jsou na tom psychicky špatně, tak naše jediná šance je chytit se venku. Doma před lidmi jsou hráči vystrašení, což bylo dneska vidět třeba na Zbyňkovi Neckářů, na mladém Procházkovi, který leze na střídačku, když mu po křídle ujíždí hráč, a na dalších…

Marodka?
Jelen byl na už rozbruslení, přijde ve středu a jestli pojede do Třebíče, to se rozhodne tedy až ve středu na rozbruslení. Martin Veselý se už také uzdravuje, ale Třebíč asi nestihne. A Přemysl Duben? Ten půjde na operaci, ale stejně to asi není ten hráč, který nás vytáhne z problémů, vždyť nebyl půlku sezóny na ledě, navíc já ho skoro vůbec neviděl hrát…