Hokejový most na trase Most - Písek: Zklamání, hořkost, beznaděj - a hladká porážka

Web IHC Písek tentokrát nasměroval svou pozornost do Mostu, kde otevře prvoligové A-mužstvo druhou čtvrtinu základní části.
Ze sestavy, která ve středu vybojovala cenné vítězství v Havlíčkově Brodě (1:0), chybí píseckým trenérům zraněný obránce Růžička a brankář Cikánek, kterého nahradí v brankovišti IHC Mazanec. Do utkání vyrukuje tým v tomto složení: Mazanec – Kameš, Klement, Boháč, Semrád, Drtil, Makovský – Sedláček, Šperger, Strnad – Slavík, Vaniš, Marek – Polodna, Kučera, R. Heřman – Markulinec, Vlček, Homolka.

Před hrstkou mosteckých diváků se hrála v první třetině spíš bojovná než pohledná partie. Domácí celek zatím prokazuje větší přímočarost i důraz a po zásluze si přenese do druhé části vedení 2:0. V 5. minutě dostal příliš prostoru od píseckých hráčů Tauš a svůj samostatný únik přetavil ve vedoucí gól. Také v dalším průběhu první části byli Severočeši aktivnější a v 18. minutě se za to náležitě odměnili, to když zachytili chybnou rozehrávku píseckých obránců a Kuběna pohotově procedil puk mezi Mazancovými betony.
Píseckým hráčům nezbývá nic jiného než výrazně přidat na obrátkách a proměňovat své příležitosti, což se jim při dvou slibných šancích v první třetině nepodařilo.

Už po druhé třetině je v podstatě o osudu mosteckého zápasu rozhodnuto. Oproti předchozímu zápasu v Havlíčkově Brodě otočilo písecké mužstvo kormidlem o sto osmdesát stupňů, bohužel znovu na špatnou stranu. jeho výkon v Mostě nevykazuje absolutně žádná pozitiva, která Jihočechy zdobila právě v Kotlině. Domácí jsou naopak v pohodě a ze snadných střeleckých pozic navýšili skóre na rozdíl pěti branek. Ve 32. minutě se v oslabení svého týmu trefil Tomáš Rohan a o necelých pět minut později se tentýž hráč prosadil podruhé. V poslední minutě zasadil hostující družině pátý úder Tauš. Mostecký brankář Volke si ve druhé části připsal pouze pět rutinních zákroků, což je pro tým od Otavy žalostná bilance.
V poslední třetině se dají očekávat úpravy v sestavě IHC, a to i na brankářském postu, kde Mazance vystřídá Halmoši.

Hosté z jihu Čech nezavelili k obratu ani v závěrečné dvacetiminutovce, dokázali však alespoň zabrzdit příliv nebezpečných situací před svou brankou. Na druhé straně ledové plochy měli blízko ke gólu Vaniš a Strnad. Prvně jmenovaný nevyzrál na Volkého, jeho útočný kolega nasměroval dorážku Špergerovy ideální přihrávky jen do tyče. Mostečtí hráči tak bez větších potíží uhájili hladké vítězství okořeněné nulou na kontě svého gólmana.
Písečtí hokejisté prohráli v Mostě 0:5 a havlíčkobrodský drahý kamínek znovu zasypali silnou vrstvou šedého prachu. Nejbližší možnost k reparátu budou mít ve středu, kdy hostí od 18 hodin mužstvo litoměřického Stadionu.