Hokejový most Třebíč - Písek: S rozhodujícím k.o. si Moravané pospíšili a snadno dokráčeli k výhře

Třebíč/Písek - Hokejisté píseckého IHC se ke svému dalšímu střetnutí v první lize vypravili do Třebíče. O jejich účinkování na ledě Horácké Slavie bude klubový web znovu informovat prostřednictvím tradičního hokejového mostu.
Písecká družina nastoupila do utkání v této sestavě: Halmoši (Mazuch) – Kužel, Drtil, Semrád, Makovský, Kříž, Petráček, Dvořák, Veselý – Ferebauer, Vlček, Kubeš – Sedláček, Kučera, Šperger – Slavík, Strnad, Heřman – Marek, Volf, Vaniš.

Písecké mužstvo prožilo první třetinu jako ze zlého snu. Už ve 2. minutě se po zaváhání hostů v obranném pásmu ocitl před brankářem Halmošim osamocený Laš a zamířil přesně k tyči – 1:0. Jihočeši sice v příštích minutách přece jen srovnali obraz hry, ale v 9. minutě propadla za Halmošiho nenápadná střela Ostřížka a Moravané vedli už o dvě branky. Když pak tentýž třebíčský útočník potrestal ve 12. minutě chybu hostů třetím gólem, poroučel se z písecké svatyně Halmoši a přepustil své místo staršímu dorostenci Mazuchovi. Ani jemu ale spoluhráči příliš nepomohli, když ještě v téže minutě nepokryli Dočekala, a jeho střela ustanovila průběžné skóre 4:0. Aby toho nebylo z pohledu hostů málo, přišli už během první třetiny o dva hráče. Obránce Kužel odstoupil s bolestivým zraněním ruky a odjel do nemocnice na rentgen, zkušeného forvarda Špergera vyřadily z dalšího boje problémy s ramenem.

Do druhé třetiny vstoupil tým IHC se sedmi obránci, deseti útočníky a přeházeným složením jednotlivých formací. V jejím průběhu se hosté přece jen dostali do několika slibných šancí, ze kterých brankáře Čiliaka několikrát vystrašili, domácí favorit ovšem nadále působil daleko vyzrálejším dojmem. To nakonec opět dokázal vyjádřit i gólově. Nejprve se bleskově orientoval před píseckou klecí šikula Nahodil, ve 35. minutě pak uspěl se svižnou střelou z hranice kruhu Křivohlávek.

Závěrečná dvacetiminutovka už na osudu střetnutí nemohla nic změnit a svým obrazem v podstatě navázala na předchozí část hry. Rozdíl byl pouze v tom, že už se hráčům Horácké Slavie nepodařilo skórovat. Čestného úspěchu se naopak dočkal soubor od řeky Otavy. Po jedné z mála chyb domácích se za brankou zmocnil puku Vaniš, přihrál úplně volnému Kučerovi, a ten si tváří v tvář Čiliakovi počínal chladnokrevně - 6:1.
Třebíč si připsala hladké, a nutno přiznat, že i naprosto zasloužené vítězství. Píseckému celku udělila lekci v mnoha herních činnostech. U hostů může být pozitivem střetnutí snad jen první výraznější porce prvoligových minut na kontě brankářského benjamínka Marka Mazucha.