Hokejový most Mladá Boleslav - Písek: Body pro Jihočechy visely u favorita hodně vysoko

Náročná série zápasů pokračovala pro písecký tým na ledě Mladé Boleslavi. Od prvních minut byl domácí celek střelecky aktivnější a na brankáře Mazance opět čekala pořádná porce zásahů. Šest ran nakonec pokrýt nedokázal a Boleslavští zvítězili nad Pískem poměrem 6:1.
Do utkání nastoupil Písek v této sestavě: Mazanec – Růžička, Drtil, Drtina, Semrád, Kameš, Makovský, Petráček – Slavík, M. Heřman, Čurda – Sedláček, Šperger, Strnad – Kučera, Vlček, Polodna – R. Heřman, Novák (hráč juniorky), Markulinec.

V několika úvodních minutách vypadal projev hostujícího týmu slibně, pak ale domácí otevřeli očekávaný scénář a dostali Jihočechy pod trvalý tlak. Brankář Mazanec si připsal čtrnáct úspěšných zásahů, jednou mu pomohla tyč, ale dvěma inkasovaným brankám zabránit nedokázal. Ve 14. minutě ho z dorážky překonal Demel a o čtyři minuty později využil ideální přihrávky Výborného přesně zakončující Kafka.
Početný zeleno–bílý kotel domácích žene Mladoboleslavské do útoku. Proti Písku stojí dnes opravdu těžký soupeř – ikonou jeho týmu není jen úspěšný exrereprezentant a několikanásobný mistr světa David Výborný, ale také jeho otec František, tedy trenér týmu, který zatím naplňuje roli nejvýraznějšího favorita soutěže. Hodně prostoru na ledě dostávají písečtí odchovanci Roman Němeček a Tomáš Nouza.

V prostřední části hry domácí celek v klidném tempu navýšil svůj náskok, k čemuž mu dopomohl i brzký gól Pabišky v pokračující početní převaze. Ve 33. minutě se sice poprvé v píseckém dresu prosadil plzeňský útočník Martin Heřman (po pěkném Drtilově vysunutí) a snížil, Středočeši ale našli bleskovou odpověď, to když se puk nešťastně vykutálel zpod Mazancovy výstroje a Výborný ho bez potíží uklidil do odkryté branky. Zbytek třetiny okořenila dvě domácí trestná střílení – první z nich Vrbata bekhendovým blafákem proměnil, při druhém vystihl stejné zakončení Mikulíka Mazanec. Ten ve druhé třetině navýšit počet svých úspěšných zákroků na 29.
Za dosavadním průběhem střetnutí se ohlédl obránce Tomáš Drtil: „Zbytečně si to v obranné fázi komplikujeme a silný soupeř jako je Mladá Boleslav to samozřejmě umí využít. Musíme svou hru zjednodušit a být důslednější."

V závěrečném dějství už se za rozhodnutého stavu zápas mezi Mladou Boleslaví a Pískem víceméně jen dohrával. Jedinou branku třetí části přinesla až poslední minuta, kdy definitivně uzavřel účet střetnutí Loskot. Písek opět opouští hřiště soupeře bez bodu.

A jak hodnotil středeční duel na ledě ústředního favorita první ligy písecký kormidelník Jindřich Setikovský? "Osud utkání určila naše rozsáhlá marodka, kdy máme hned šest hráčů základní sestavy mimo hru, ale hlavně síla soupeře. Ten má ambice vrátit se do extraligy a potvrdil je i v tomhle zápase svým vyzrálým výkonem. Ve všem nás převyšoval. Naproti tomu náš výkon v Mladé Boleslavi byl asi současným maximem, které může takhle mladý a oslabený tým předvést. Řekl bych, že jsme odehráli přece jen lepší utkání než třeba v Jihlavě nebo v Ústí nad Labem. O výsledku rozhodly hlavně individuální chyby našich nezkušených hráčů."