Hokejový most Jihlava - Písek: Po nezměrné dřině vyválčili Jihočeši na Vysočině dva cenné body

Písecké mužstvo odehrálo své další utkání na ledě jihlavské Dukly. Chybět u toho ani tentokrát nemohl ani web IHC Písek, který pravidelně přináší fanouškům aktuální informace ze soupeřových stadionů.

Do utkání vykročilo písecké mužstvo v této sestavě: Halmoši - Drtil, Makovský, Boháč, Dvořák, Kříž, Semrád - M. Heřman, Šperger, Rod - Kubeš, Petruška, Sedláček - Polodna, Vlček, Ferebauer - Vaniš, Kučera, Marek.

Písecký celek uhájil po úvodní dvacetiminutovce nerozhodný stav. Už v úvodních dvou minutách se přitom dostal pod obrovský tlak a střely na Halmošiho branku jen pršely. Postupem času se hosté z jihlavských kleští vymanili a v desáté minutě navíc nečekaně udeřili. Šperger posunul puk na obránce Makovského, jeho střelu gólman Novotný nezkrotil a Rod byl ve správný čas na správném místě - 0:1. Ani inkasovaný gól nápor Dukly nezastavil a v obranném pásmu Písku bylo neustále horko. Ve 13. minutě se Dukla dočkala spravedlivého vyrovnání, to když se po buly dostal puk na hůl Jeslínka, a ten ve vyložené pozici nezaváhal - 1:1.

Písečtí hokejisté bojují na ledě Horáckého stadionu jako lvi a nadále drží šance na dobrý výsledek v reálné podobě. Pořádně horko bylo píseckým hokejistům při třech domácích přesilovkách, ti se však ubránili ve velkém stylu, když už nějaký nebezpečný pokus na píseckou klec prošel, zasáhl zatím výtečný Halmoši. Mnoho nechybělo k tomu, aby jihočeši na Vysočině dokonce vedli, ale svůj samostatný únik zakončil Polodna střelou nad. Obstojí písečtí hráči i v poslední dvacetiminutovce?

Hosté se za příkladnou bojovnost a dřinu odměnili ziskem dvou bodů. V poslední třetině pokračovali v obětavé hře a ve 49. minutě navíc podruhé srazili soupeře do kolen; v přesilové hře vystřelil od pravého mantinelu M. Heřman a s přispěním teče jednoho z bránících hráčů se puk ocitl za Novotného zády - 1:2. Jihlavští pochopitelně vrhli ještě více sil do útoku a a o tři minuty později přetavil Hodek převahu domácích ve vyrovnávací branku - 2:2. Poslední třetina záhy dospěla do nervydrásající koncovky. Hostující tým se v ní musel bránit trvalé početní převaze svého soupeře. Ta se sto osm vteřin před koncem proměnila dokonce ve dvojnásobnou, ale písečtí bojovníci v čele s famózním Halmošim cenný bod uhájili.

V prodloužení, které se rovněž odvíjelo v nestandardním počtu hráčů, nakonec slavil hostující tým nečekaný, přesto spravedlivý úspěch. Pouhé dvě vteřiny před koncem pětiminutového nastavení sehráli Písečtí výborně přesilovkovou situaci a Šperger rozhodl o heroickém vítězství jihočechů - 2:3.