Hokejový most H. Brod - Písek: Spravedlnost vrátila Jihočechům to, co jim předtím doma vzala

Písek se po devíti porážkách v řadě dočkal tříbodového zisku. A pořádně nečekaného! Na ledě favorizovaného Havlíčkova Brodu mu ho mu zajistil jediný přesný zásah ze sedmé minuty zápasu.
Při vlně zdravotních absencí a neúčasti některých pendlů vyrukoval tým Písku do zápasu v této sestavě: Cikánek – Boháč, Semrád, Kameš, Makovský, Růžička, Klement – Sedláček, Šperger, Strnad – Slavík, Vaniš, Marek – Kučera, Polodna, R. Heřman – Homolka, Vlček, Markulinec.

V úvodní dvacetiminutovce drží hostující mužstvo svůj prapor vztyčený a vede na ledě Havlíčkova Brodu 1:0. Podceňovaný písecký tým se zatím staví k očekávané roli zády a hraje v Kotlině velmi dobrou partii. Domácí jsou sice velmi silní a nebezpeční před Cikánkovou brankou (svědčí o tom i vysoký počet čtrnácti úspěšných zásahů píseckého gólmana), jihočeská družina ale hraje v příkladným nasazením a využívá každou příležitost k rázným brejkům. Zatím jediný gól se narodil v 7. minutě, kdy Klementova střela švihem od modré čáry zapadla s přispěním teče za Dolejšova záda.

V prostředním dějství se hosté ocitli pod mohutným tlakem soupeře a hlavně při jeho přesilovkách visel vyrovnávající gól doslova na vlásku. Brankář Cikánek ale přivádí domácí střelce k zoufalství, nutno dodat, že za pomoci velké obětavosti svých spoluhráčů. Naopak havlíčkobrodský gólman Dolejš ve druhé třetině příliš práce neměl, v jednom případě za ním ale zazvonila tyč. Písecký tým dělí od překvapivého bodového zisku už jen dvacet minut hry, ty pro něj ale budou nesmírně náročné.
Ohlédnutí za druhou třetinu nabídl Marek Vaniš: „Je strašně důležité, že se nám podařilo neinkasovat, i když jsme byli pod ohromným tlakem. V poslední třetině se musíme vrátit k výkonu z té první, která byla z naší strany lepší.“

Také v závěrečném dějství pokračoval tlak domácích Rebelů. Ti dostali během utkání celkem osmkrát možnost početní výhody, překonat excelentního Cikánka se jim ale za celých šedesát minut utkání nepodařilo. Hosté byli v podstatě až do konce střetnutí pod tlakem, v závěru si však i oni vytvořili dvě velké příležitosti a mohli potvrdit své vedení. Špergera vychytal tváří v tvář Dolejš a brzy na to zneškodnil také trestné střílení Heřmana. Přesto zůstaly tři body překvapivě v držení Píseckých.

Podtrženo, sečteno, zápas věrně kopíroval průběh pondělního střetnutí Písek - Beroun (0:2), ve kterém domácí svírali soupeře jako v kleštích, ale neskórovali. Tentokrát si Písečtí prožili podobný vývoj z té šťastnější strany...