Menu Další Zavřít Zavřít
Aktuální zprávy
     09.06.2017       Petr Eliáš, www.cslh.cz

Druhou ligu odstartuje derby s Táborem! Vajgar přihlášku nepodal

Výkonný výbor ČSLH schválil zřejmě konečnou podobu dalšího ročníku 2. lihy mužů. Odsouhlasil převedení práva účasti v soutěži z klubu HC Technika Brno na HC Letci Letňany a z klubu HC Klášterec nad Ohří na HC Baník Sokolov. Mimo jiné vzal i na vědomí, že jindřichohradecký Vajgar nepodal přihlášku v příští ročník třetí nejvyšší soutěže hrát nebude. Písecké hokejisty i fanoušky čeká do soutěže pěkně ostrá start. První kolo by měli hoši od Otavy odehrát 13. září v Táboře!

Současně vzal výkonný výbor na vědomí rozdělení 29 účastníků, kteří se do 2. ligy v ročníku 2017/18 přihlásili, do následujících skupin: Skupina Západ (11 týmů) – HC Baník Sokolov, HC Děčín, HC Draci Bílina, HC Dvůr Králové nad Labem, HC Kobra Praha, HC Letci Letňany, HC Most, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, TJ HC Jablonec nad Nisou a TJ HC Řisuty; Skupina Střed (10 týmů) – HC Havlíčkův Brod, HC DS České Budějovice, HC Klatovy, HC Lední Medvědi Pelhřimov, HC Moravské Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, NED Hockey Nymburk, SC Kolín a SKLH Žďár nad Sazávou; Skupina Východ (8) – HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Kopřivnice, HC Orlová, HC RT Torax Poruba, HK Nový Jičín, Hokejový klub Opava, Hokej Šumperk 2003 a SHK Hodonín.

Na základě výsledků výběrového řízení schválil výkonný výbor ČSLH rozšíření projektu profesionálních trenérů mládeže o dalších deset klubů – Choceň, Chotěboř, Litomyšl, Mariánské Lázně, Písek, Příbram, Rokycany, Tachov, Uničov a Vlašim. Profesionální trenéři mládeže, financovaní a řízení ČSLH, tak budou působit již v 75 menších a malých klubech. V roce 2014, kdy projekt začínal, působili profesionální trenéři mládeže ve 20, v roce 2015 v 53 a v roce 2016 v 65 klubech.

Projekt je určen pro kluby mimo hlavní město, extraligu a I. ligu. Profesionální trenéři, financovaní prostřednictvím ČSLH, musí vlastnit minimálně druhou nejvyšší licenci a v klubech se věnují především metodickému řízení trenérů přípravek a žákovských družstev, vedení alespoň jednoho z mládežnických týmů, náborovým aktivitám nebo kurzům bruslení pro mateřské a základní školy. Činnost profesionálních trenérů mládeže, program Pojď hrát hokej a distribuce bezplatné výstroje pro nejmenší hokejisty výrazně přispívají k tomu, že počet malých hokejistů a klubů, které se výchově mládeže věnují, znovu vzrostl. Počet klubů a družstev v soutěžích mladších a starších žáků vzrostl ze 109 v roce 2010, na 124 v roce 2015 a na 146 v roce 2017, tedy více než o třetinu.