Dorost v září zářil!

V měsíci záři se rozběhla další mládežnická kategorie – Liga dorostu. Písečtí mladíci v této soutěži kralovali minulou sezónu ta letošní zřejmě nebude výjimkou. Hokejisté od zlatonosné řeky Otavy mají v nohou již pět utkání a ani jednou neztratili korunku. Jihočeši si poradili s Kladnem, Náchodem, Karlovými Vary, Ústím nad Labem a naposledy se Vsetínem.

Pohled do tabulky

Písek je po pěti odehraných kolech jediným týmem, který nenašel přemožitele. Mají tedy na kontě patnáct bodů a úchvatné skóre 29:8, které se řadí mezi nejlepší. Písečtí mladíci drží první příčku i v počtu střel na branku. Jejich celkový průměr je lehce přes 33.

Statistické okénko

Co se týče individualit, tak celkové kanadské bodování vede písecký Michal Kozlík, jenž nasázel pět branek a dalších pět připravil. V elitní desítce najdeme ještě dvě jména, které se pojí k píseckému dresu. Jedná se o Václava Kápla, který své spoluhráče zásobuje především nahrávkami. Elitní desítku uzavírá Pavel Šolař.

I mezi beky má Písek tři zástupce. Na druhém místě je s pěti asistencemi Lukáš Čunát. Následuje Martin Smetana a Vojtěch Dvořák.

Písek nemá jasnou jedničku v brankovišti, a tak se pravidelně střídají Roman Batih s Matyášem Kacbundou. První jmenovaný odchytal celkem 180 minut a s úspěšností nad 96 procent mu patří jasné první místo.

Odehraná utkání

1. kolo – Kladno vs Písek 2:6

2. kolo - Písek vs Náchod 9:1

3. kolo – Karlovy Vary vs Písek 4:6

4. kolo – Ústí nad Labem vs Písek 0:3

5. kolo - Písek vs Vsetín 5:1

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy