Do Písku míří Vodní Lvi z Benešova

Písečtí hokejisté se představí v dalším domácím zápase, tentokrát na jih Čech zavítá Benešov. Středočeský celek v minulé sezóně obsadil solidní čtvrtou příčku, takže na písecký tým jistě nečeká jednoduchý soupeř. Vodní Lvi se aktuálně nacházejí ve druhé polovině tabulky - na sedmé pozici. Statistika Benešovských je velice vyrovnaná, z jedenácti zápasů pětkrát odešli jako vítězové, stejný počet mají proher, také pět a jednou prohráli po samostatných nájezdech. Jakým výsledkem utkání skončí, se dozvíme v sobotu, úvodní buly je naplánováno na 17:30. Pokud ovšem nemůžete být přítomni v KOMTERM aréně, bude pro vás připraven tradiční online přenos.
Budoucnost pro středočeský klub před novou sezonu nevypadala nikterak růžově, benešovský hokejový klub totiž přišel o svého hlavního sponzora, ale i přes tuto ztrátu dokázal sehnat finanční prostředky, tudíž Vodní Lvi mohou působit v druhé lize i nadále. Co se týče změn v klubu, lze za patrně za největší ztrátu považovat odchod Petra Macka, který si našel nové působiště v Litoměřicích, s ním do stejného týmu odešel také Michal Kouba. Novým trenérem Benešovských se před sezonou stal Jan Vobecký.

Písečtí hokejisté se s Vodními Lvi utkali letos jednou a to hned v prvním kole, když si tým od řeky Otavy odvezl z Benešova všechny tři body za výhru 1:3. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří díky trefě Kocmana úvodní dějství vyhráli. Ovšem to bylo ze strany Vodních Lvů vše, pak už branky padaly pouze do domácí svatyně. Ve druhé třetině Písečtí dvěma góly otočili vývoj zápasu díky Šulčíkovi, který zaznamenal obě branky v rozmezí pěti minut. V padesáté druhé minutě navíc první vítězství svěřenců Rudolfa Suchánka pojistil Bláha.

Benešov nastoupí do zápasu patrně se stejnými ambicemi jako náš předešlý soupeř (Milevsko). V našlapané tabulce Vodní Lvi dělí od druhé příčky tři body a jelikož Kolín, který se momentálně nachází na druhém místě, nehraje ve stejný den jako Benešov, mohli by právě Lvi bodově dohnat Kolín, ovšem pouze při získání plného počtu bodů. Zápas to bude rozhodně zajímavý. Písečtí si budou chtít určitě napravit reputaci po prohraném utkání v Milevsku, Benešovské požene za vítězstvím vidina získání druhé příčky.

Benešovský hokejový klub se aktuálně může pochlubit velmi významným nej, Lvi totiž dokázali v jedenácti zápasech nastřílet svým soupeřům čtyřicet pět branek! To je o dva góly více oproti našemu týmu. Čím se ale Středočeši rozhodně chlubit nemohou, je počet obdržených branek, který činí počet čtyřicet šest. To znamená jediné, druhá nejhorší obrana hned za pelhřimovským týmem.