Dalším soupeřem Písku bude Kolín

K řece Otavě má namířeno další soupeř. Tentokrát písecké hráče prověří celek Kolína. Kozlové si v této sezoně vedou zatím poměrně dobře, pohybují se ve středu tabulky. Středočechům za získaných třicet čtyři bodů aktuálně patří pátá pozice. Kdo bude v tomto zápase favoritem není potřeba připomínat. Svěřenci Rudolfa Suchánka si drží sérii jedenácti výher v řadě. Zajímavá je statistika vzájemných zápasů. Písečtí hokejisté dokázali vstřelit osm branek, zatímco Kozlům se zatím překonat Michala Pinkase nepodařilo. Navýší Jihočeši sérii výher na číslo 12? Dokáží se hráči Kolína proti našim poprvé v této sezoně konečně prosadit? Na tyto otázky dostaneme odpovědi ve středu. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.
Důvody, proč jít na středeční utkání: Proti Kozlům se naši hráči v této sezoně ještě nemýlili a oba vzájemné zápasy vyhráli. První (9. kolo) 3:0 a druhý zápas (20. kolo) 0:5. Výborné výkony předvádí písecký brankář Michal Pinkas, který v této sezoně od hráčů Kolína nedostal ani jeden gól. Dalším lákadlem je aktuální forma našeho klubu. Série jedenácti výher hovoří za vše. Písek na domácím ledě naposledy prohrál v rámci čtrnáctého kola proti Spartaku Pelhřimov v prodloužení 3:4. Aktuální produktivita našich hráčů je výborná. Za posledních pět zápasů nasázeli Jihočeši svým soupeřům 31 branek!

Vzájemné zápasy:

9. kolo.

Tehdy skóre utkání otevřela tvrdá střela Roberta Procházky, která v šestnácté minutě zamířila přesně pod horní tyčku Blažkovy branky. Druhou branku přidal v závěru úvodní části kapitán Bláha. Po bezbrankové prostřední periodě přišel další gól až na samotném konci středečního klání, kdy se třetím Blažkovým přemožitelem stal Tomáš Květoň, který stanovil konečný výsledek 3:0.

20. kolo.

Nejvýrazněji se písecký tým od prosadil ve druhé části, kdy Suchánkovi svěřenci zaznamenali tři přesné trefy. Dvě branky Jihočechů vstřelil útočník Petr Šulčík, stejný počet kanadských bodů si připsal také forvard Karel Mošovský, který jednou udeřil a jednou přihrával u pátého gólu právě Šulčíkovi. Skvělý výkon mužstva podtrhnul bezchybný Michal Pinkas. Písek zvítězil 0:5 po třetinách (0:1, 0:3, 0:1).

Ostatní středeční zápasy:

Pelhřimov - HC Benešov 18:00

Jindřichův Hradec - Kutná Hora 18:00

Žďár n. Sázavou - Kobra Praha 18:00

Hráčské statistiky Kozlů:

Nejlepší statistikou se může pochlubit Josef Malý, který v osmnácti zápasech zaznamenal celkem 25 bodů, 13 branek, 12 asistencí. Druhý v pořadí je Karel Nedbal, tento obránce se může take pochlubit výbornou statistikou. V dvaceti dvou utkání vstřelil 12 gólů a na dalších 13 přihrál. Třetím nejproduktivnějším hráčem je Milan Pomichálek. V odehraných jeden a dvaceti zápasech zaznamenal skóre 9+8.

Jedničkou v bráně Kolína je Jiří Blažek. Jeho průměr obdržených branek na zápas je 3.69.

Sestava Kolína z posledního utkání:

Blažek - Spudil, Procházka, Pýcha, Přibyl, Poláček, Malý, Kubišta, Skokan L., Morkes, Pospíšil, Mejzr, Musil, Beňovský, Čtvrtečka.

Výsledky Kozlů v posledních zápasech:

Kozlové si v posledních pěti zápasech vedli slušně. Získali 11 bodů z 15 možných.

TJ Stadion Kutná Hora - TJ SC Kolín 4:6

TJ SC Kolín - HC Benešov 0:4

TJ SC Kolín - NED Hockey Nymburk 7:2

TJ SC Kolín - Spartak Pelhřimov 3:2

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - TJ SC Kolín 3:4(SN)