Burkoň si užívá Svobody

Po čtyřech prohraných zápasech Písek opět vydřel výhru – 3:2 nad týmem Milevska. Obránce Tomáš Burkoň však stejně spokojen s předvedenou hrou svého týmu nebyl. „Tragédie,“ vydechne při hodnocení zápasu a v kritickém tónu pokračuje: „První dvě třetiny jsme nehráli dobře.“ Po zakončení kariéry svého parťáka z obranné dvojice Zbyňka Neckáře se Burkoň postavil vedle nového kolegy Jiřího Svobody. Sice se Burkoňovi stýská po svém starém parťákovi v obraně, ale našel si dobrou náhradu za Neckáře.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Z naší strany to byla tragédie. My jsme vlastně vůbec nestříleli, nenahráli jsme nic. Bohužel první a druhá třetina byly od nás obrovským utrpením, nemohli jsme se dostat do správného tempa. Vyhráli jsme díky tomu, že jsme zabrali v poslední třetině.

Jak si myslíte, že bude probíhat letošní sezona?
Já si myslím, že bude velmi těžká, protože máme ve skupině moc dobré soupeře, kvalitní bude zase nejenom Chrudim, ale i například Benátky a taky Tábor bude určitě nahoře. Podle síly soupeřů si myslím, že to nebude vůbec lehké.

Do přípravy nenastoupil váš loňský kolega z obrany Neckář, určitě vám bude chybět…?
No to se mi opravdu stýská hodně (úsměv). Neckář bohužel skončil... Takže se mi opravdu moc stýská, ale tak teď jsem dostal, doufejme že na celou sezónu, nového parťáka Svobodu, takže doufám, že to bude dobrý i s ním. Na ledě se třeba občas zhádáme, ale jinak si myslím, že jsme v pohodě a nemáme spolu problém.

Co říkáte dnešnímu výkonu vašeho brankáře?
Já si myslím že Kubiš zachytal moc dobrý zápas, předvedl několik opravdu moc dobrých zákroků. Vychytal i nějaké gólovky a tím nám dodával dost optimismu a jistoty. První gól vlastně nebyl vůbec jeho, za ten on opravdu nemohl, měli jsme mu tam asi více pomoci. Kdyby víc přidržel puk pod lapačkou při té druhé brance, tak by z toho gól asi nepadl. Ale jinak jsem s jeho výkonem určitě velice spokojený, dá se říci, že jsme vyhráli díky němu.

Věřil jste, že ještě vyhrajete, když jste ve druhé třetině prohrávali 1:2?
Myslel jsem si, že alespoň vyrovnáme, protože jsme měli na konci druhé a ve třetí třetině dost šancí a z toho jsme pak dali dva góly.