Archiv

Aktuální zprávy
po 18.3.2024

Zažijte finálový víkend! Vstupenky na světový šampionát jsou stále k dispozici

Do startu nejočekávanější hokejové události roku zbývají pouhé dva měsíce! Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji se do Česka vrací po devíti letech. Chcete zažít atraktivní podívanou, jako tomu bylo v roce 2015? Praha i Ostrava totiž očekávají příjezd velkých jmen!

po 4.3.2024

Čtyři góly jsem dal naposledy v dorostu, říká střelec Jan Matiášek

Králové si užili poslední zápas sezony ve velkém stylu. Doma dali osm gólů. K vidění byl bezstarostný útočný hokej se spoustou šancí, který se musel divákům líbit. Hned polovinu píseckých gólů pověsil za záda gólmana Kralup nejlepší střelec Písku v sezoně Jan Matiášek. Po zápase se postavil před mikrofon klubové redakce.

po 19.2.2024

Jan Matiášek: Nechtěli jsme mít v hlavách, že bychom hráli o záchranu

Na předkolo play-off 2. ligy už Písek šanci neměl, ale k jistotě záchrany mu ještě jeden krůček chyběl. "Máme v týmu hodně mladých kluků, tak to možná někdo mohl mít v hlavách. Důležité bylo si to nepřipouštět s snažit se každý zápas," říká útočník Jan Matiášek, který u výhry nad Hronovem 8:4 zapsal dva góly a tři asistence. Písek díky zisku tří bodů definitivně rozhodl, že boje o záchranu soutěže se ho ani letos týkat nebudou.

ne 21.1.2024

Neváhal jsem, co udělám, říká nájezdový žolík Jan Zátopek

Nájezdový žolík Jan Zátopek vystřelil píseckému áčku bonusový bod s Kobrou Praha a o pocity se podělil v pozápasových ohlasech.

Rozhovory
pá 12.1.2024

Tadeáš Dvořák: Kluci hráli výborně a spoustu střel zablokovali

Fanoušky svými výkony nadchnul. Při marodce v kádru píseckých Králů vypomáhá u Otavy táborský gólman Tadeáš Dvořák v rámci měsíčního hostování a má velký podíl na důležitém přísunu bodů po Novém roce. Své dojmy popsal po vítězném zápase s Příbramí.

pá 22.12.2023

Jakub Korytar vychytal bod s Chomutovem

"Bylo to těžký, ale máme alespoň bod," říká hrdina zápasu s Chomutovem - brankář Jakub Korytar. Kdy mu v utkání s favoritem soutěže bylo nejhůř a kdy se střetnutí lámalo? I na to odpovídal klubové redakci.

pá 1.12.2023

Patrik Zayml: Jsem rád, kolik v Písku dostávám prostoru

"Po delším zranění jsem skoro rok nehrál hokej, takže jsem rád za možnost hrát v Písku, kde dostávám hodně prostoru na ledě," říká v rozhovoru útočník Patrik Zayml, který dal v pěti zápasech čtyři góly. Ohlédl se i za zápasem s Mostem.

čt 9.11.2023

Příbrami jsme byli vyrovnaným soupeřem, říká po těsně prohře gólman Richard Kříž

Nestává se často, aby fanoušci soupeře vyvolávali jméno hráče druhého týmu. Gólman Richard Kříž ve středu nadchnul celý příbramský zimák a vysloužil si respekt i příznivců HC Příbram. Moc nechybělo, aby svůj tým dotáhl k bodům. Své dojmy popsal těsně po utkání: "Byl to hrozně těžký zápas, ale myslím si, že jsme byli Příbrami vyrovnaným soupeřem. Chybami a našimi blbostmi jsme je dostali do zápasu, který rozhodli."

st 8.11.2023

Králové drželi s favoritem krok až do poslední třetiny, rozhodly dva rychlé góly soupeře

Posílený Písek o Jana Březinu a Patrika Zaymla se vypravil do Příbrami, kde sehrál s Baníkem slušný zápas. Mužstvo od řeky Otavy se ve druhé třetině dokonce dostalo do jednobrankového vedení, avšak v prostřední části se povedlo domácím ještě srovnat. Ve třetí třetině se lámal chleba pět minut před sirénou, když se do vedení poprvé dostali domácí. Chvilku na to přišel třetí, rozhodující úder. Za Krále se trefil obránce Pavlát, pro kterého to byla první trefa v sezóně.

čt 2.11.2023

Body jsme moc potřebovali, říká autor hattricku Jan Matiášek

Autor hattricku proti HC Stadion Cheb Jan MATIÁŠEK měl radost hlavně ze tří bodů, které Králové vybojovali. "Po hattricku asi kouká každý, kdo má v zápase dva góly. Ale větší radost mám z vítěství, fakt jsme to potřebovali," říká Jan Matiášek. Písek vyhrál 6:3.

so 28.10.2023

Proti Letcům se Písek gólově neprosadil

Další těžký soupeř stál v cestě píseckému týmu. Jihočeši odehráli dvě třetiny velmi podprůměrně, ale i přes to bylo skóre po čtyřiceti minutách 2:0 pro Letňany. Zlepšený výkon v závěrečné části bohužel na vyrovnání nestačil. Skvělou práci ale odvedli brankáři na obou barikádách. Písecký Kříž zneškodnil několik nebezpečných střel. Gólman Letňan úspěšně deptal všechny písecké střelce a připisuje si tak čisté konto.

čt 19.10.2023

Sahali jsme po vyrovnání. Škoda, že to nevyšlo, říká po derby Matěj Novotný

Sváteční střelec Matěj Novotný v derby s HC Tábor dostal Krále na kontakt, vyrovnat se ale nepovedlo. "Jsem na náš tým i tak pyšný, pro nějaký bod jsme to ale nedotáhli. Je to škoda," mrzí mladého útočníka.

ne 15.10.2023

Třetí třetina nám nevyšla, říká autor gólu Jaroslav Pouzar

Útočník Jaroslav Pouzar mladší dal v zápase s Benátkami důležitý gól, ale jeho týmu to na body nestačilo. Polovinu zápasu měl Písek více ze hry, ale slepené góly soupeře mu vzaly vítr z plachet. Rychle inkasovaný gól ve třetí třetině už Králové dorovnat nedokázali. Písek prohrál 3:5. Jaroslav Pouzar utkání zhodnotil pro klubovou redakci.

čt 31.8.2023

Musíme zlepšit starty a vyhnout se výpadkům, říká Lukáš Volf

Třetí přípravný zápas okomentoval kapitán Lukáš Volf. Písek porazil Milevsko 4:2, i když po dvou třetinách s houževnatým msoupeřem prohrával o gól. O výsledku rozhodla rychlá smršť tří gólu Králů ve třetí třetině.

Rozhovory
čt 3.8.2023

Gól před zaplněným stadionem? Pocit, který často člověk v životě nezažije, říká Matyáš Humeník

Písecké barvy reprezentuje na Hlinka Gretzky Cupu také útočník Matyáš Humeník. Forvard z písecké líhně se zapsal i na listinu střelců, když se podílel na kanonádě proti Německu. Pro klubový web se rozpovídal o turnaji či o svém spoluhráči z Motoru Drančákovi, se kterým nastupuje ve stejné formaci.