Archiv

st 6.9.2023

Králové v Milevsku propadli

Lekci z produktivity dostali písečtí hokejisté ve čtvrtém přípravném duelu v Milevsku. Tým vzduchotechniků, který se netají ambicemi na postup zpět do 2. ligy, vyrukoval na Písek s jednoduchou a účelnou hrou, kterou Králové nedokázali strávit. Milevští hokejisté se ujali vedení v první třetině a zvládli jej držet až do konce, který byl až zbytečně nervózní a vyhecovaný.

Aktuální zprávy
čt 2.7.2020

Vedení A-týmu představuje vize pro příští sezony

Jak už redakce webu www.ihcpisek.cz informovala, dospělý hokej v Písku převzala do řízení nová organizace - společnost s ručením omezeným IHC Králové Písek 2020. Vedou ji generální manažer Erik Svoboda, obchodní manažer Zdeněk Šťastný a sportovní manažer a zároveň trenér A-týmu Luboš Rob. Řízení mládežnického hokeje zůstává pod zapsaným spolkem IHC Králové Písek vedeným výkonným výborem předsedy Lukáše Tramby.

Preview k zápasu
út 5.12.2017

Písečtí zkusí zaskočit favorizovaná Žihadla

Hokejisté z královského města ve středu odcestují k dalšímu souboji, ve kterém se poperou o další body s Moravskými Budějovicemi. Žihadla jsou na tom po osmnácti kolech podstatně lépe. Vyhřívají se ve středu tabulky s osma-dvaceti body a jsou o bod za Kolínem. Jihočechům se od začátku sezóny příliš nedaří a nemohou najít cestu k dlouhodobějším výsledkům a zisku bodů. Se silnějšími soupeři se snaží v zápasech dlouho držet krok, ale v koncovce to většinou soupeři dokáží vyhrát.

Mládežnický hokej
po 9.1.2017

Čtvrťáci vybojovali ve Vimperku bronz!

V pátek 30. prosince 2016 se žáci 4. tříd IHC Písek zúčastnili hokejového turnaje ve Vimperku. Byl to jejich první turnaj na velké hřiště. Po bojovném výkonu si svěřenci trenérů Jana Kudrny a Jaroslava Přibyla odvezli bronzovou medaili.

pá 18.11.2016

Navázat na vysokou čtvrteční výhru se Písek pokusí v Kolíně

Pouhé dva dny po svátečním utkání pokračuje Druhá hokejová liga dalším kolem. Hráči Písku se představí na kolínském ledě a pokusí se navázat na vysoké čtvrteční vítězství. Oba sobotní soupeři jsou zároveň sousedy v průběžném ligovém pořadí, ani jeden se ovšem aktuálně nepotýká s příliš oslnivou formou a právě proto bude pro oba důležité uspět. Úvodní vzájemný duel se jednoznačně vydařil týmu z jihu Čech. Dočká se Písek proti Kozlům výhry i podruhé? To ukáže samotný duel, který startuje u řeky Labe v 17:07 a sledovat ho můžete prostřednictvím online přenosu.

so 29.10.2016

Písek vydřel ve Žďáru alespoň bod

Ze Žďáru nad Sázavou vezou písečtí hokejisté bod. Po gólově vyrovnané první třetině Jihočeši v polovině zápasu odskočili na 1:3. Domácí však dokázali brzy snížit a ve třetí třetině dokonali obrat. Žďár nad Sázavou byl aktivnější a zdálo se, že si závěr zápasu pohlídá. Písečtí však dokázali udeřit a vyrovnat. Prodloužení ale rychle rozhodly ve svůj prospěch Plameny, když se při vyloučeních na obou stranách hrálo tři na tři. Za Písek se trefil dvakrát Vlček a po jednom zásahu přidali Duchoň se Slavíkem. U všech branek hostů si připsal asistenci Jan Sýbek.

st 26.10.2016

Nymburští střelci měli víc klidu na hokejkách, u Otavy slavili výhru

Domácí zápas s Nymburkem se píseckým hokejistům příliš nepovedl. Středočeši využívali své velké šance a v první třetině odskočili na 0:2. Když pak nebyl Písku uznán zřejmě regulérní gól na 1:2, udeřili hosté v přesilové hře a zvýšili na 0:3. Písek se nadechl ve třetí třetině k náporu a snížil na 1:3. Další branka už mu ale dopřána nebyla a tak v nervózní a vypjaté koncovce udeřili do otevřené obrany opět hosté. Písek - Nymburk 1:5.

st 12.10.2016

Písecký tým nasázel Kozlům jedenáct gólů

Do Písku přijel obávaný Kolín a diváci očekávali vyrovnaný duel. Papírové předpoklady domácí hráči během první třetiny doslova rozcupovali a položili základ nečekaně vysoké výhře. Po první třetině svítil na tabuli překvapivý stav 6:1, což hosté jen těžko přenášeli přes srdce a uchylovali se k dohadům s rozhodčími. Z toho plynuly zbytečné tresty - dokonce tři hráči Kolína vyfasovali osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Písek nakonec zdolal svého soupeře 11:4 a v tabulce se posunul na dělenou druhou příčku za vedoucí Nymburk.

Mládežnický hokej - zápasy
ne 25.9.2016

Junioři zvládli zápas s Třebíčí

Po vydařené domácí premiéře, v níž hravě přestříleli jindřichohradecký Vajgar, čekala na juniory ve druhém kole soutěže podstatně těžší zkouška. Na svém ledě je tentokrát přivítali hokejisté Třebíče, kteří dokázali písecké mladíky v uplynulé sezoně hned několikrát potrápit. Ze všech čtyř vzájemných duelů však svedli dovést do vítězného konce pouze jeden jediný, pročež měli Jihočechům co vracet. Písečtí se ovšem nenechali rozhodit a průběh utkání si pečlivě ohlídali. Za vítězstvím vykročili již v první třetině, kdy skórovali Jakub Jiřinec a Jakub Volf. Pod výhru týmu IHC se v závěru klání podepsal ještě Jiří Duchoň, jenž svým gólem definitivně rozhodl o tom, že tři body poputují do Písku.

út 13.9.2016

Druhou ligu začne Písek v Nymburku

Ve středu 14. září odstartuje letošní druholigová sezona. Tým Písku do ní vstoupí v 18 hodin venkovním utkáním proti Nymburku. „Naším letošním cílem je opět účast v play-off, stejně, jako v minulé sezóně. Chceme, aby se naše výkony líbily fanouškům,“ uvedl předseda klubového výboru Zdeněk Šťastný. Sportovní manažer Karel Mošovský na dnešním setkání s hráči v kabině dodal, že od nich očekává maximální nasazení. „Když necháte na ledě všechno, výsledky se dostaví,“ vzkázal hráčům v kabině.

Rozhovory
pá 25.3.2016

Odmakali jsme to, ale měli jsme štěstí, říká útočník juniorky Duchoň

Na letošním úspěchu ligových juniorů IHC Písek nese velkou zásluhu také útočník Jiří Duchoň. V krátkém ohlédnutí se vrací za napínavou skupinou o celkové prvenství ve druhé nejvyšší juniorské soutěži nebo za zvláštní sezónou, kdy Jihočeši prakticky v základní skupině neměli konkurenci. Naopak v extraligové kvalifikaci je čekali dva výteční soupeři, se kterými sehráli vyrovnané partie.

Rozhovory
čt 17.3.2016

Trenér juniorky Volf: Poruba je těžký soupeř

Trenér ligové juniorky Radek Volf (vpravo) hodnotí domácí zápas s Ústím nad Labem (2:1). Jihočeši si vedou velmi dobře ve skupině o celkové prvenství v lize a bojují teoretické právo postupu do extraligy. Písečtí mladíci se v pátek 19. března střetnou s Porubou (17.30), která ještě může zamíchat kartami.

pá 11.3.2016

Vítězný start baráže v podání písecké juniorky

Písecká juniorka v prvním kole skupiny o celkové vítězství a právo postupu do extraligy zdolala Ústí nad Labem, vítěze západní skupiny, poměrem 3:1. Dvakrát se trefil Duchoň a jednou Koupal. Ve skupině je ještě vítěz moravské části Poruba. Hraje se systémem dvakrát každý s každým.

ne 17.1.2016

Junioři a starší dorost si upevnili svá výsadní postavení

Písecká mládež měla poslední týden méně zaplněný program, díky nařízeným volnům a blížící se mládežnické olympiádě. Kromě čtvrtých tříd nastoupily také ligové celky staršího dorostu a juniorů, které si svými výsledky upevnily první příčky ve svých skupinách a nadále velmi důrazně atakují postupové pozice.

so 16.1.2016

Juniorka Třebíče tahala za kratší konec, ale sahala po bodu

Vedoucí tým ligy juniorů IHC Písek přivítal u Otavy Horáckou Slavii Třebíč, které patřilo druhé místo v tabulce s dvoubodovou ztrátou. V utkání se střelecky více dařilo domácím, kteří do třetí třetiny systematicky navyšovali náskok až na 4:0. Trefili se Koupal, Duchoň a dvakrát bek Hřebíček. Zdálo se, že už nebude o co hrát, ale hosté z Vysočiny se ještě vzepjali k důraznému náporu. V závěru snížili dokonce na 4:3 a sahali po vyrovnání. Těsné vedení Písku ale odolalo a tři body zůstaly na jihu Čech.