Mladší dorostenci v derby rozstříleli Vajgar a slaví prvenství ve skupině o udržení!

Mladší dorostence čekalo poslední utkání sezóny 2016/2017 proti Jindřichovu Hradci a už před zápasem bylo jasné, že prvenství v nadstavbové skupině E už nikdo neohrozí. Do zápasu vstoupil lépe Písek, který vedl 4:0, ale vedení se nebezpečně tenčilo. Vypadalo to, že ve třetí třetině se strhne boj o každý kousek ledu. Písek však dokázal v závěrečné části vstřelit deset branek a se sezónou se rozloučili ve velkém stylu.
Liga mladšího dorostu, 7. kolo, út 21.3.2017, Zimní stadion Písek
Jindřichův Hradec
16:4
4:1, 2:3, 10:0
Branky a nahrávky: 1. Šuhaj (Januška), 1. Vokoun (Dub), 6. Vokoun (Kouba), 9. Pechlát (Vokoun), 32. Kajtman (Kroupa), 39. Šuhaj, 44. Kroupa (Šuhaj), 46. Novotný (Lukeš), 48. Brož (Januška),50.Pechlát (Smola), 51. Smetana (Keřka, Anderle), 52. Novotný (Januška), 53. Dub (Kroupa), 54. Smetana (Novotný, Kouba), 58. Pechlát (Brož, Lukeš), 59. Dub - 11. Kohout (Michal), 22. Kalaj (Michal), 24. Baxa (Klimeš), 35. Mička. Rozhodčí: Šperl - Streďák, Košatka. Vyloučení: 7:5, navíc trest pro trenéra hostů Diváci: 45. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3, 5:4, 16:4.
Písek: Hořejší - Brož, Keřka, Řezáč, Kroupa, Smola, Kacbunda, Kurfurst, Kajtman - Pechlát, Novotný, Řehoř, Vokoun, Januška, Šuhaj, Anderle, Dub, Kouba, Lukeš, Smetana
Jindřichův Hradec: Plecer - Martinů, Drbal, Mička, Kohout - Michal, Petrásek, Novák, Kalaj, Baxa, Klimeš, Dubský

Domácí celek vstoupil do zápasu tou nejlepší možnou cestou, když se Vojtěchovi Šuhajovi podařilo dotlačit puk do brány. Za pár okamžiků ujel hostujícím hráčům Lukáš Vokoun, který pěknou kličkou překonal brankáře Vajgaru. Domácí hráči se drželi na puku a v šesté minutě našel krásnou přihrávkou Radek Dub svého spoluhráče Lukáše Vokouna, který z mezikruží vypálil přesnou střelu. Ve veliké příležitosti se objevil domácí Dub, jehož střela orazítkovala horní tyčku. To však nemuselo mladíky od Otavy mrzet, protože razantní střelou vymetl horní růžek Václav Pechlát. V druhé polovině první třetiny se branky dočkal i hostující tým. V přesilové hře vypálil Jiří Michal a hokejka Jana Kohouta tečovala tuto střelu, která skončila za zády domácího brankáře.

Úvod druhé třetiny se vyvedl lépe jindřichohradeckým, protože na rozdíl dvou branek snížil Filip Kalaj. Přesnou mušku ukázal hostující Jan Baxa, který našel mezírku ve výstroji domácího brankáře. Po kontaktním gólu byli aktivnější hosté, ale tento nápor přerušil exces jednoho z hostujících hráčů a Písku se tak naskytla dvojnásobná přesilová hra pět na tři. Tuto přesilovou hru dokázal zužitkovat Vojtěch Kajtman přesnou střelou od modré. Hosté však neházeli ručník do ringu, protože pět minut před koncem druhé periody vyslal ukázkovou střelu, která se odrazila od tyče do brány Lukáš Mička. Písek dostal výhodu samostatného nájezdu, kterého se ujal malý a šikovný útočník Vojtěch Šuhaj, který Forsbergovou kličkou dostal kotouč za brankovou čáru.

Jindřichův Hradec se pokoušel dvougólové manko stáhnout a k tomu měla pomoci i výhoda přesilové hry, ale branku vstřelil oslabený celek. Zdeněk Kroupa tvrdou a přesnou střelou rozvlnil síť. Kapitán domácích Matěj Novotný předvedl svou sílu, když dokázal dotlačit puk do brány. Vzápětí přidal již devátý gól svého týmu Václav Brož. Z nulového úhlu se pokoušel překvapit brankáře hostů Václav Pechlát a udělal dobře, protože se puk doklouzal až za brankovou čáru. Jedenáctý gól zaznamenal Ondřej Smetana, který tečoval střelu Keřky. Sotva fanoušci do tleskali, tak další branku svého mančaftu vsítil Matěj Novotný, který objel bránu a přesně zakončil mezi nohy brankáře. Střelou do horního růžku rozvlnil síť Radek Dub. Střelou z kruhu přidal svůj druhý gól Ondřej Smetana. Doslova totožný gól vsítil Václav Pechlát. Vysokou výhru Písku korunoval šestnáctým gólem Radek Dub.