Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     26.02.2017       Kateřina Němcová

Mladší dorost má za sebou další přetahovanou o výhru, Krkonoše v Písku nakonec těsně padly

Po minulém nezdaru se zálohou mladoboleslavských Bruslařů si mladší dorostenci Písku mínili v utkání proti Krkonoším náležitě spravit chuť. Šesté kolo bojů o udržení pro ně však rovněž znamenalo pořádně těžkou šichtu. Ačkoliv měli mladí Jihočeši jednoznačně navrch co se pohledných kombinací a zanechaného dojmu ze vstřelených branek týče, efektivtiou a hlavně počtem jim jejich soupeř naprosto stačil. Přestože v jejím průběhu padla naprostá většina přesných zásahů, nebyla první dvacetiminutovka ani zdaleka tou, která o konečném výsledku celého zápasu rozhodla. Písečtí v jejím úvodu nejprve dvakrát ztráceli, vzniklé manko ale dokázali pokaždé smazat. A nejen to. V jejím závěru se dokonce těšili z příjemného vedení, o které nicméně v následujících dvou třetinách znovu přišli. Svůj triumf 5:4 si pojistili až trefou v čtyřiačtyřicáté minutě, po níž už svého soka dokázali držet zkrátka. Vydařené klání za sebou mají především František Januška a Matěj Novotný, kteří nasbírali shodně po třech bodech.
6.kolo, neděle 26.2.2017, 13:00, Zimní stadion Písek
(4:2, 0:1, 1:1)

Komentář

V prvních dvaceti minutách se toho stalo opravdu hodně. Oba celky navíc předváděly pěknou vyrovnanou hru, která rozhodně nenudila. O něco rychleji se však do svého řemesla nakonec vpravili hosté, za něž si podél mantinelu šikovně sjel Štěpán Jirkovský, který svým testovacím bekhendem, jenž propadl mezerou u levé tyče, Špilera pořádně překvapil. Naneštěstí pro hosty Písečtí neprodleně vybojovali puk za bránou, odkud ho poslali do mezikruží na připraveného Františka Janušku, na jehož prudkou ránu byl Trejtnar krátký. A přestože domácí jejich vyrovnávací trefa nakopla, dočkali se záhy další studené sprchy. Již od začátku klání si své povinnosti před svatyní žlutomodrých zodpovědně plnil Josef Vognar, jemuž se posléze dostalo zadostiučinění, když šikovně sklepl za záda příliš povyjetého brankáře dobře mířenou spoluhráčovu pobídku. Ve čtyřech hrající a oslabený celek Krkonoš ovšem zakrátko společně přehráli dobrým pohybem Řehoř s Filipem Andrlem, po jejichž akci přispěchali mladí Jihočeši s další krásnou souhrou. U tyče hlídkující Novotný vyčkal a chytře naservíroval puk najíždějícímu Františku Januškovi, kterému hostující gólman umožnil svým pozdním přesunem zakončovat do naprosto odkryté klece. Tu největší parádu si ale hráči IHC nechali až na samý závěr třetiny. Že o hře skutečně přemýšlí totiž znovu dokázal iniciativní Januška, neboť poslal z bodu pro vhazování vychytralou žabičku přes modrou čáru až na Matěje Novotného, jemuž už stačilo pouze parádně zaúřadovat střelou přes ruku.

A zatímco v úvodním dějství se oba celky prezentovaly především pohledným kombinačním hokejem, prostřední fáze hry se nesla spíše v duchu četných vyloučení. Patrná byla tato skutečnost zejména v jejím úvodu. Z herní situace čtyři na tři například vytěžil maximum Radim Šlaicher snižující na rozdíl jediné branky poté, co složil reparát po spálené tutovce dobrou střelou pod horní tyč, díky níž se rovněž stal jediným úspěšným střelcem druhé periody. Velice blízko byli přesnému zásahu na opačném úseku kluziště Řehoř s Andrlem, první jmenovaný však s přihrávkou pro nastavenou spoluhráčovu hůl až příliš zaváhal. Hra se následně už jen bezvýsledně přelévala z jedné strany na druhou, pročež se do šaten odcházelo za stavu 4:3.

Vstup do závěrečné části zápasu ovládli svým aktivním přístupem hostující hráči, kteří kromě neúnavného napadání zužitkovali i velký důraz na brankovišti. Ačkoliv se zdálo, že jejich první útok písecký maskovaný mladík zastaví, nakonec mu ještě kotouč zpod lapačky nešťastně vypadl, čehož si všiml vidinou gólu poháněný Patrik Matloch, na nějž a jeho dolování neplatil ani svižný obranný zákrok jednoho z pohotových domácích beků. Mladíci od Otavy ale dlouho nad rozlitým mlékem neplakali a znovu zmobilizovali své síly. Vedení Písku znovu zařídil Petr Lukeš svou sebevědomou ránou z bezprostřední blízkosti, po níž už domácí celek až do konce utkání nepovolil a svůj těsný náskok i navzdory velké snaze Krkonošských uhlídal.