Junioři udělali důležitý první krok a v sérii s Technikou Brno vedou!

První kolo play-off Ligy juniorů je za námi a hokejisté Písku uspěli! Úvodní dvacetiminutovka nebyla z pohledu Králů vůbec úspěšná, ale ve druhém dějství se podařilo svěřencům trenéra Volfa vyrovnat na 1:1. V závěrečné periodě ale Písek předvedl svůj typický výkon a nasázel pět branek. Juniorka zvítězila 6:2 a získává první bod v sérii. Na listinu střelců se zapsali Hrakholski, Kříž, Pitel, Pešek, Ryba, Kulvejt. Skvělými zákroky se blýskl brankář Lokajíček, který úspěšně deptal hostující střelce.
Liga juniorů 2021/2022, 1. kolo, st 9.3.2022
Technika
6:2
0:1, 1:0, 5:1
Branky a nahrávky: 27. Hrakholski (Hála), 46. Kříž (Pitel, Hail), 48. Pitel (Kříž), 52. Pešek (Pitel, Hollar), 55. Ryba (Lechnýř), 58. Kulvejt (Hollar, Kříž) – 9. Pospíšil, 50. Sever. Rozhodčí: Červenka – Thuma, Maňák. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 115. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2.
Písek: Lokajíček (Kadlec) – Kulvejt, Dohnal, Hail, Kurfürst (C) – Dubský, Hála, Hrakholski, Pitel, Mikeska, Sládek, Ryba, Andrle, Hollar (A), Lechnýř, Kovařík, Kříž, Pešek
Technika: Skoupý (Nešpůrek) – Svoboda, Žák, Kubica (A), Holcman, Blaško (A), Fojt – Růžek, Lajoš, Mrkvica, Sever, Čoupek, Pospíšil, Trögner, Vlach, Adam, Líska, Fornál

V první třetině byl vidět především celek z Brna, který zařadil vyšší rychlostní stupeň. Technika otevřela skóre v deváté minutě, když Erik Pospíšil při vlastním oslabení vystihl nepřesnou přihrávku a překonal brankáře Písku. Lokajíček se stal hrdinou dalších okamžiků a vychytal samostatný únik Pospíšila či kapitána týmu Čoupka, který měl před sebou odkrytou branku, avšak brankář Králů se stihl hbitě přemístit a zastavit kotouč směřující do sítě.

V prostředním dějství se výkon Písku zlepšil a s Technikou sehrál vyrovnanou partii. První náznak slibné akce byl krátce po startu druhé třetiny, když Hollar vystihl nepřesný pas a měl dostatek času si střelu připravit. Jeho prudkou ránu ale zastavil maskovaný muž Skoupý. Následně se ale podařilo domácím vyrovnat! Hála se zmocnil v útočném pásmu kotouče a poslal ho na lépe postaveného Yahora Hrakholskiho, který se nemýlil. Hokejisté od zlatonosné řeky Otavy mohli jít do jednobrankového vedení, když byl Hollar faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Písecký nájezdník ale neuspěl. Pět minut před koncem druhé dvacetiminutovky vytáhl další důležitý zákrok písecký Lokajíček, který se opět brilantně přemístil a zastavil puk vyslaný z hole Pospíšila.

Ve třetí části byl vidět hlavně Písek, který nasázel celkem pět branek. Gólové hody nastartoval Marcel Kříž, který se prosadil v přesilové hře. O dvě minuty později vyrazil Křížovu střelu brankář Skoupý před sebe a u kotouče se jako první objevil Richard Pitel, který kus černé pryže uklidil za brankovou čáru. Technice se povedlo snížit v přesilové hře, když Alex Sever vzal situaci do vlastních rukou, obešel obránce a chladnokrevně zavěsil. Písecká kanonáda ale pokračovala. Dvoubrankové vedení vrátil svému týmu navrátilec do písecké sestavy Ondřej Pešek. Klid svému týmu dodal Adam Ryba, který v tváří tvář Skoupému nezaváhal. Hosté to na závěr zkoušeli v šesti, ale žádný pozitivní efekt to nemělo, neboť přes celé kluziště se trefil obránce Lukáš Kulvejt.

Písečtí junioři tedy zvítězili v prvním duelu a série bude pokračovat již zítra na píseckém zimním stadionu! Utkání začne v tradičních 18:00