Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     24.09.2017       Kateřina Němcová

Strakoničtí starší dorostenci nevytěžili u Otavy ani bod

Nedělní zápasový program na píseckém zimním stadionu uzavřeli svým vystoupením starší dorostenci. Ti tentokrát vyzvali výběr Strakonic, který byl žlutomodrým v mnohém nepříjemným soupeřem. Přestože konečný výsledek 4:1 hovoří poměrně jasně, své vítězství si hoši od Otavy museli pracně vybojovat. Po vyrovnané první dvacetiminutovce, v níž zaznamenaly trefu oba dva celky, dokázali Písečtí vytěžit maximum ze své mírné převahy a dostat se znovu do vedení. To začátkem třetí periody k radosti domácího publika ještě jednou navýšili, o nějaké suverenitě či naprosté kontrole nad vývojem klání však stále nemohla být řeč. Hosté se totiž zejména v závěru posledního dějství nadechli k souvislejšímu tlaku a vážně tak pomýšleli na korigování skóre. Avšak kromě neproměněného trestného střílení dále nesvedli využít ani jednu z naservírovaných početních výhod, pročež se domácímu celku ani o krok nepřiblížili. Při závěrečné hře bez brankáře naopak ještě jednou inkasovali, což nakonec stanovilo i definitivní výsledek utkání. Vydařené odpoledne za sebou má především Matěj Novotný, jenž obstaral hned dvě ze čtyř tref domácích.
4.kolo, neděle 24.9.2017, 14:00, Zimní stadion Písek
(1:1, 1:0, 2:0)

Komentář

Dnešní utkání nepřineslo bůhvíjak strhující podívanou, z obou stran šlo spíše o urputný boj o každý centimetr ledu. Dalo by se říci, že oba celky vstoupily do zápasu trochu přemotivovaně, pročež se zejména v jeho úvodu dopouštěly celé řady nepřesností. Na první vážnější akci si tak diváci museli dobrou chvíli počkat. Jedna z toho mála, které měly hlavu a patu, pak také skončila rovnou v síti. Puk z hole podnikavého Šuhaje zavítal na čepel Matěje Novotného, který proti Reindlovi bez zaváhání vyslal střelu, po níž se jen marně natahoval lapačkou. Týmová souhra ani jednomu ze soupeřů dlouho nepřinášela ovoce, pročež se hráči začali prosazovat spíše individuálně. Jedním příkladem za všechny byl strakonický Patrik Řehoř, jenž vzal ve vlastním oslabení situaci zcela do svých rukou, když se proti Křepelovi rozjel úplně sám, načež se zhruba na vrcholu levého kruhu napřáhl a domácímu brankáři se představil pořádnou pumelicí, jež své místo našla v pravém rohu písecké svatyně. Hostující forvard si tak mohl po zásluze užít svých pár vteřin slávy. Se zbytkem ojedinělých seriózních útočných experimentů si už do konce třetiny oba maskovaní mladíci v klidu poradili, do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhému dějství kralovali domácí hokejisté, kteří svou mírnou převahu posléze dokázali stvrdit i dalším přesným zásahem. Strakoničtí za nimi nijak výrazněji nezaostávali, pouze se jim nevedlo udržet se na kotouči, což se nakonec ukázalo býti oným rozhodujícím faktorem. Hned zkraje periody rozezvučel Reindlovu tyč písecký Hora, který svým šikovným nahozením zjevně inspiroval svého týmového kolegu Václava Pechláta. Ten krátce na to přivál na píseckou střídačku nenadálou vlnu radosti, když se před brankovištěm, kde v tu chvíli bylo opravdu těsno, rychle zorientoval a dostal se ke kotouči, přizvedl ho a na to konto se pak stal autorem další hokejové zvonkohry. Černý kus gumy se totiž od pravé tyče odrazil do té horní, odkud pak dopadl za brankovou čáru, čímž domácím navrátil jejich jednogólové vedení. V závěru prostředního dějství si ještě stačil připsat velkou možnost hostující Řehoř, jenž opět přebruslil své protihráče, v důsledku čehož se mohl v útočném pásmu znovu nerušeně realizovat, tentokrát však v rozhodující okamžik svým bekhendovým pokusem Křepelovu klec minul.

Třetí dvacetiminutovka s sebou sice přinesla jakési vzkříšení strakonických sil, jež bylo patrné zejména v posledních minutách, kdy si hosté dokázali vytvořit souvislejší tlak, z přesných zásahů se i přesto radovali pouze žlutomodří. Svou dnes v pořadí druhou branku zakrátko přidal Matěj Novotný, jehož rána prošla Reindlovi mezi betony. To brankář hostů patrně neočekával, poněvadž se za jeho pokusem jen bezmocně ohlédl. Na vzniklou situaci se pokusil reagovat hostující Šebesta, jemuž se podařilo dobruslit vyhozený kotouč a být o krok před bezradnými píseckými zadáky, kteří si proti němu museli pomoci faulem, načež bylo v jeho prospěch nařízeno trestné střílení. Strakonický útočník se svého úkolu nezhostil špatně, Křepelu se pokusil zmást svýma rychlýma rukama a zapáleným mícháním s kotoučem, bohužel pro hostující celek ztroskotal na nepřesném zakončení. Zakrátko přišel onen avizovaný soupeřův tlak, který pak hosté ještě navíc korunovali závěrečnou hrou bez brankáře. Ani jednu ze svých příležitostí ale nevyužili, slova se tudíž čtyřiadvacet vteřin před koncem utkání chopil písecký kapitán Adam Novák, jenž trefou do prázdné brány pečetil vítězství 4:1.