Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     14.03.2012       Petr Košatka

Beroun v Písku vysoko vyhrál a vykřesal naději na udržení bez baráže

Pro Písecké nicneřešící zápas, pro hosty stále ještě boj o naději. I tak by se dal stručně charakterizovat středeční souboj Písku a Berouna. Střelecky úspěšnější byli nakonec Medvědi, kteří přinutili brankáře Vajnera osmkrát inkasovat a na jihu Čech si dokráčeli k poměrně snadnému vítězství.
O baráž, středa 14.3.2012, 18:00
(1:1, 2:3, 1:4)

Komentář

Oproti předchozímu zápasu v Šumperku doznala už tak okleštěná sestava Jihočechů dalších trhlin, a tak trenéři silou vůle poskládali do zápasu tři nekompletní formace. Do branky IHC Komterm se tentokrát postavil Vajner a nenudil se – vedle osmi inkasovaných branek si stihl připsat sedmačtyřiceti úspěšných zásahů.

Když po necelých devíti minutách hry otevřel skóre Palaščák, nikdo v tu chvíli netušil, že bude na píseckém ledě k vidění ještě dalších jedenáct gólů. Následující paráda vyšla ještě v první části hry z dílny domácího matadora Špergera, po jehož individuálním průniku bylo vyrovnáno.

Také ze druhé části pak odkrojila časomíra střelecky nevýraznou devítiminutovku, kterou uzavřela vydařená trefa berounského obránce Baráka. Od té chvíle už domácí mužstvo pouze dotahovalo soupeřův náskok. Zásluhou dvou gólů Vaniše a jednoho zásahu Markulince se Písečtí třikrát přiblížili soupeři na rozdíl jediné branky, ten ale vždy kontroval a v závěru vytáhl skóre až na konečných 4:8.

Ohlasy trenérů

Josef Řeháček (IHC KOMTERM Písek): V posledních zápasech nepodáváme optimální výkon, těžko se k takovým to soubojům hledá motivace. Navíc nemáme tým pohromadě, takže hodně nastupují junioři. Mrzí nás, že jsme prohráli další zápas...

Radoslav Svoboda (HC Berounští Medvědi): Písek je oproti nám zachráněný, náš tým se připravuje se na baráž. Výsledek 4:8 se možná líbí divákům, ale předváděná hra pěkná nebyla. Zápasy se dohrávají v některých případech již jen z povinnosti, podle toho to také vypadá.