Závěrečným vzepětím sil junioři na body nedosáhli, přestřelku ovládli Bruslaři

Druhou adventní neděli si mladí Králové zpestřili výjezdem do havlíčkobrodské Kotliny, kde se v rámci čtyřiadvacátého kola utkali s domácími Bruslaři, svým aktuálním tabulkovým sousedem. Vstup do zápasu se písecké omladině příliš nevyvedl, ztrácet na svého soupeře totiž začali již po necelých dvou minutách hry. Své hubené vedení pak hráči Brodu do konce třetiny ještě dvakrát navýšili, na což se Píseckým podařilo alespoň jednou gólově zareagovat. O moc veselejší ale nemohli být Jihočeši ani po druhé přestávkové poradě, kdy měli na svém kontě shodně po třech inkasovaných a jedné vstřelné brance. Na světelné tabuli tak začátkem závěrečného dějství zelo prozatímní skóre 6:2, které žlutomodrým řadám nedávalo příliš mnoho nadějí. Hostující celek se však v průběhu třetí periody nadechl k poslednímu vzdoru a třemi přesnými zásahy dokázal stav utkání částečně zkorigovat. Střelecky se ovšem znovu angažovali i hokejisté Brodu, kteří tak své domácí představení uzavřeli na konečných 8:5 a svého jihočeského rivala tím v tabulce zdárně přeskočili.