Vsetín v prvním kole nadstavby u Otavy kraloval

První kolo nadstavbové části extraligy staršího dorostu napovědělo, že mladý celek písecký dorostenců to nebude mít se záchranou extraligové příslušnosti vůbec jednoduché. Vsetín měl z předposledního místa pouhé tři body náskoku na poslední Písek. Páteční zápas patřil jednoznačně Valachům, kteří výrazně nakročili za výhrou už v první třetině.
Extraliga staršího dorostu - sk. STŘED, 1., pá 9.12.2016, Zimní stadion Písek
Vsetín
4:9
0:3, 2:4, 2:2
Branky a nahrávky: 31. Šebesta (Hakl), 38. Šebesta (Hakl), 44. Vokoun, 59. Novák (Šebesta) – 3. Koňařík (Kovacs), 6. Klauda (Jenáček, Koňařík), 18. Kovacs (Jenáček, Krupa), 25. Klímek, 26. Krupa (Jenáček), 27. Ondráčka (Matiaško, Půček), 33. Půček (Klímek, Matiaško), 45. Klímek (Matiaško, Ondračka), 56. Matiaško (Klímek, Půček). Rozhodčí: Hucl - Suchánek, Vavruška. Vyloučení: 7:5, navíc Lang (PIS) a Klauda (VSE) - oba 5+OK, Ondračka (VSE) - neproměněné TS. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 39:66. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7, 3:7, 3:9, 4:9.
Písek: Kříž (26. Buchta) – Kopenec, Pokorný, Lang, Štěcha, Waller, Vokoun, Hakl, Novotný, Norris, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta, Stauber, Měchura, Pechlát
Vsetín: Sachr (30. – 33. Machač) – Ondračka, Mar, Paroušek, Pařízek, Klauda, Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Wolf, Jenáček, Kovacs, Koňařík, Půček, Krupa, Najvar

Dobrý výkon Vsetína odstartoval už po třech minutách gólem Michal Koňařík. Stejný časový úsek dělil hosty od druhého zásahu, když se ranou od modré čáry prosadil Oldřich Klauda. V závěru první třetiny poslal Moravany do tříbrankového trháku Erik Kovacs, který pohodlně zakončil po přesné přesilovkové přihrávce mimo dosah brankáře Kříže - 0:3.

Zmar Písku pokračoval i po přestávce, kdy si domácí dali čistokrevného vlastence. Obránce odpaloval po akci Vsetína puk do bezpečí, napálil jej jen do před sebou stojícího spoluhráče, od kterého se kotouč dostal za překvapeného Kříže. Branka byla připsána Danielu Klímkovi. Pátou branku hostů přidal Miroslav Krupa a mezi úspěšné střelce se zapsal také vsetínský Tomáš Ondračka. Písecký kapitán Patrik Šebesta pak sice po pěkném sólu snížil, ale za dvě minuty hosté vrátili zpátky předchozí rozdíl ve skóre po trefě Romana Půčka.

p> V závěru druhé třetiny Patrik Šebesta ještě trochu vylepšil brankový účet domácího celku po šťastné teči a pěknou brankou se blýskl Lukáš Vokoun. Další dvě branky zeleno-žlutých ale přidali Daniel Klímek a Michal Matiaško, kteří přiblížili svůj tým blízko k desetigólové hranici. Tu už však Valaši nepokořili. Naopak - necelé dvě minuty před koncem přidal poslední branku zápasu písecký Adam Novák.