Junioři sváděli boj s časem. Proti Popovicím nakonec utrhli bod v nájezdech

Ani druhé utkání s výběrem Velkých Popovic nepřineslo juniorům kýžený tříbodový zisk. Stejně jako v předchozím klání museli i dnes několikrát dotahovat. Ačkoliv se svým soupeřem vedli vyrovnanou partii, recept na překonání spolehlivě chytajícího gólmana hostů našli až v poslední minutě základní hrací doby, kdy vsadili všechny karty na závěrečnou power play. Risk s odkrytými zády domácím hráčům i tentokrát vyšel, pročež o výsledku zápasu musely rozhodnout až samostatné nájezdy, z nichž nakonec vyšli vítězně Středočeši. Píseckým mladíkům se tak podařilo vybojovat alespoň bod. Dres týmu od Otavy znovu oblékl nadějný brankář českobudějovického Motoru Martin Hauser, jenž svůj tým hned několikrát podržel. Vydařený večer za sebou má také René Skala, jenž si o zvýšenou dávku pozornosti řekl hned dvěma přesnými zásahy.
Liga juniorů - sk. Střed, 18. kolo, pá 25.11.2016, Zimní stadion Písek
Velké Popovice
3:4sn
1:1, 1:2, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 6. Duchoň (Jiřinec), 33. Skala (Jiřinec), 60. Skala – 8. Maňas (Teršíp), 28. Synáč (Teršíp, Kukačka), 37. Mrva (Bejda), 60. Bartůšek Rozhodčí: S. Mertl - Samuel, J. Mertl Vyloučení: 15:10 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 94 Průběh utkání: 1:1, 2:3, 3:3 - 3:4
Písek: Hauser (Brož) – Švagr, Frühauf, Kozák, Dvořák, Rogal, Stodolovský, Koc, Novotný – Jiřinec „A“, Klas „C“, Duchoň, Torba, Rod, Bárta „A“, Skala, Javůrek, Telúch
Velké Popovice: Haškovec (Nesvadba) – Klička, Krejčí „C“, Havelka, Černý, Bartůšek, Bartl – Sup, Synáč, Teršíp, Fíger, Kukačka, Maňas, Bejda, Zelený, Macoun, Mrva

První třetina utkání splnila veškerá očekávání. Obě mužstva se svým výkonem postarala o vyrovnaný souboj, během něhož se hrál rychlý hokej s množstvím slibných příležitostí. Do první akce se okamžitě po úvodním vhazováním dral Kukačka, který svou zákeřnou střelou švihem připravil Hausera na to, co ho v následujících minutách čeká. Po dalším nebezpečném útoku hostů, v jehož čele stál Bejda, jenž se nebezpečně obtočil kolem domácí brány, zkusil své štěstí i písecký Jiří Duchoň. Jeho nevydařená kličkovaná ho však vůbec nemusela mrzet, neboť se mu zanedlouho podařilo přizvednout kotouč a povedenou ránou ho uklidit do odkryté části klece. Bohužel pro hráče IHC bylo velice rychle srovnáno. Z otočky se pokusil drze vypálit velkým úhlem znevýhodněný Jaroslav Maňas, jemuž se i navzdory tomu povedlo perfektně trefit levý roh Hauserovy svatyně. I přes nebezpečné výpady hokejistů Popovic byli v závěru periody lepším celkem Písečtí. Ti ještě zvedali těsně před sirénou ruce nad hlavu, nicméně jejich radosti naneštěstí předcházel faul, pročež se do kabin odcházelo za stavu 1:1.

Ačkoliv začátek druhého dějství sehráli domácí hráči ve čtyřech, připsali si ve svůj prospěch dvě velké šance. Nejprve rozezvučela tyčku vskutku zdařilá střela Jakuba Jiřince, po němž dopravili kotouč těsně před brankovou čáru Rod s Bártou. Haškovec se musel pořádně ohánět i v následující fázi hry, protože ho žlutomodří udržovali neustále v permanenci. Vedoucí zásah však přesto putoval na účet hostů, když se osamocený Jan Synáč trefil šikovně přímo pod víko. O vyrovnání se krátce na to postaral René Skala, který byl po svižném pasu připravený bez váhání udeřit. Nadšení domácích ovšem spěšně vynuloval svou trefou Matyáš Mrva, na jehož počin mohlo vzápětí odpovědět iniciativní duo Duchoň-Jiřinec. Jejich akci ale nenadále zastínil značný tlak soupeře, který svými povedenými zákroky úspěšně eliminoval Hauser.

Průběh třetí třetiny do značné míry ovlivnila četná vyloučení. Úvod periody režírovali hosté, kteří domácího gólmana ani trochu nešetřili. Postupně se již drželi více na kotouči Písečtí, urputně se snažící o vykřesání naděje na bodový zisk. Po spálené šanci obránce Kozáka se do přečíslení dostali Rod s Bártou, jejichž pokus posléze skončil pouze v ochranné síti. Recept na překonání výborně chytajícího Haškovce našli Jihočeši až v poslední minutě při závěrečné power play. Domácí publikum rozjásal svým druhým gólem René Skala, jehož zásluhou dospělo utkání do samostatných nájezdů, v nichž byli nakonec šťastnější hosté. O triumfu Slavoje rozhodl v páté sérii David Bartůšek.