Juniorka překvapila Chrudim, proti níž si s chutí zastřílela

Sedmé kolo juniorské ligy znamenalo pro písecké mladíky další velkou výzvu. Na zdejší zimní stadion zavítali tentokrát hráči rozjeté Chrudimi, kteří byli vzhledem k průběžnému postavení v tabulce považováni za favority dnešního utkání. Jihočeši se však s nálepkou outsidera odmítli smířit a postupně si vystříleli další tři cenné body. Svého soupeře zaskočili již v úvodním dějství, kdy okusili gólovou radost hned čtyřikrát. Triumf poté dovršili v rámci druhé dvacetiminutovky, v jejímž průběhu přidali stejný počet branek. A ačkoliv se hostům nakonec podařilo odvrátit přímý debakl, na vítězství to přeci jenom nestačilo.
Liga juniorů - sk. Střed, 7. kolo, ne 16.10.2016, Zimní stadion Písek
Chrudim
8:4
4:0, 4:0, 0:4
Branky a nahrávky: . 2. Skala (Koutenský), 5. Stodolovský (Švagr), 7. Bárta (Frühauf, Kozák), 11. Stodolovský (Telúch), 33. Novák (Volf, Bárta), 36. Volf (Koutenský), 38. Klas, 40. Telúch (Dvořák) – 42. Janoušek (Novotný), 46. Kopečný (Gabriel), 57. Kopečný (Polák), 59. Kopečný (Voltner Rozhodčí: Poskočil - Samuel, Mertl Vyloučení: 8:3 Využití: 1:0 V oslabení: 1:0 Diváci: 77 Průběh utkání: 4:0, 8:0, 8:4
Písek: Kříž R. (41. Brož) – Frühauf, Koutenský, Švagr, Kozák, Dvořák, Stodolovský, Koc, Novotný D. – Skala, Klas, Torba, Volf, Bárta, Strnad, Marek, Javůrek, Telúch, Kříž J., Novák
Chrudim: Joska (36. Dosoudil) – Machač, Voltner, Makovský, Brázda, Polák, Kopečný, Štěpánek, Janoušek, Novotný T., Solnička, Gabriel, Kmoníček, Voldán

Vstup do utkání se chrudimským Orlům příliš nevyvedl. Písečtí si totiž pro své fanoušky připravili v první třetině utkání příjemné překvapení, když papírově favorizovanému soupeři nasázeli v jejím průběhu hned čtyři pohledné branky. Velkou aktivitu domácích zúročil již ve druhé minutě René Skala, jemuž se ve spolupráci s Koutenským podařilo otevřít skóre zápasu. Toto rychlé představení Jihočechů hosty poněkud rozhodilo, čehož zanedlouho využil Jan Stodolovský, který se v důsledku chybné rozehrávky chrudimských hráčů dostal do samostatného úniku. V koncovce se posléze nezmýlil ani František Bárta, jenž zužitkoval početní výhodu svého týmu. Provinivšímu se Polákovi tak nezbylo nic jiného, než zpytovat svědomí, neboť Bártova parádní trefa z voleje nedala Joskovi žádnou šanci. Jedenáctá minuta klání patřila znovu Janu Stodolovskému, jehož střela z velkého úhlu znamenala pro domácí pohodlné vedení 4:0.

Čtvrthodina v kabinách hostům klid na hokejky nepřinesla. I nadále přicházeli o kotouče a vytvářeli zbytečné chyby a nepřesnosti. Za to mladíci od Otavy měli pré. V samém úvodu druhé dvacetiminutovky si svou reputaci zkusil vylepšit chrudimský hříšník Polák, který přebruslil domácí beky a ocitl se sám před Křížem, na nějž však bohužel pro své spoluhráče nakonec nevyzrál. Krátce na to potrápilo hosty svými pohlednými kombinacemi domácí trio Torba – Klas – Skala, díky nimž měl Joska vskutku plné ruce práce. Na další branku čekali první třetinou zhýčkaní diváci až do dvaatřicáté minuty, kdy se po jedovaté ráně Volfa dostal ke kotouči ještě Adam Novák, jenž si po vymetení pavučin v pravém rohu svatyně Orlů připsal premiérovou branku v dresu juniorky. Šestý gól Písku přidal po nabídce Koutenského Jakub Volf, když ve zmatku, který si hosté v brankovišti sami vytvořili, zachoval klidnou hlavu, vyčkal a následně pálil do odkryté části klece. Znamenitým způsobem se s Joskou seznámil Tomáš Klas. Po precizním zpracování si od modré obloukem nabruslil přímo před bránu, kde si šikovně prohodil kotouč mezi nohama a sebevědomě zakončil. Poslední gól domácího mužstva zařídil pouhých třináct vteřin před koncem periody Andrej Telúch, kterému zdatně sekundoval Michal Dvořák.

Na začátku třetího dějství sáhli domácí ke změně v brankovišti. Stoprocentního Kříže vystřídal Matouš Brož, jenž musel čelit náhlému vzepětí sil chrudimských hráčů. Poprvé kapituloval po vydařené akci osamoceného Radka Janouška, který okamžitě potrestal chybu domácích obránců. Na rozdíl šesti branek snížil Jakub Kopečný, jenž měl k dispozici naprosto volné pole působnosti. Po této trefě se hosté konečně dostali do hry, která se najednou stala podstatně vyrovnanější a atraktivnější. Navýšit náskok Písku mohl Karel Strnad, jemuž se sice povedlo šikovně obtočit kolem brány, nicméně k zakončení se nedostal. Po jeho pokusu se strhla bitka, do níž se dostali Koc s Machačem. Ti si následně zamířili zklidnit hlavu na trestnou lavici. A ačkoliv obvykle bývá podobná situace pro oba celky jakýmsi impulzem, v tomto případě znamenala spíše oboustranné polevení z momentálního nasazení. V závěru utkání však i přes to padly ještě dvě výstavní branky, jejichž autorem byl chrudimský střelec Jakub Kopečný. Nejprve se prosadil povedenou střelou mezi Brožovy betony, druhý gól přidal z dalšího samostatného úniku, jímž ho domácí hráči počastovali. Završením svého hattricku tak uzavřel na konečných 8:4.