Písek zabral a v Moravských Budějovicích vyválčil dva body!

Písek vedl na horkém ledě silných Žihadel v první třetině už 3:0 po brankách Jakuba Suchana, Jana Sýbka a Josefa Urbance. Domácí však ještě v první dvacetiminutovce snížili, byli aktivní a ve třetí třetině si tlakem vynutili vyrovnání. Do konce třetí třetiny chybělo pět minut, ale 60 minut hry vítěze neurčilo. Rozhodlo až prodloužení tři na tři, ve kterém udeřili Jihočeši - čtvrtý zásah Písku přidal po blafáku Jan Sýbek. Za zmínku stojí jistě i čtyři asistence útočníka Filipa Vlčka.
2. liga ČR sk. STŘED, 21, st 14.12.2016, Zimní stadion Moravské Budějovice
Moravské Budějovice
3:4p
1:3, 0:0, 2:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 16. Krutiš (Pelikán), 45. Mikeš (Lupač), 55. Matějka (Lupač, Krutiš) – 3. Suchan (Vlček), 8. Sýbek (Vlček, Procházka), 13. Urbanec (Vlček), 63. Sýbek (Vlček, Procházka). Rozhodčí: Skopal – Musil, Komínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.
Moravské Budějovice: Dusík (13. Dudáček) – Šťáva, Kovář, Sobotka, Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka, Kabelka – Mikeš, Nováček Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, Matějka, Hačecký, Šurý, Bulín
Písek: Hauser – Procházka, Hřebíček, Hanus, Suda, Červinský, Dvořák – Urbanec, Vlček, Sýbek, Pašek, Koupal, Drda, Kepka, Rod, Suchan, Šuhaj

Karel Slabý, trenér Písku: "Jsme rádi za dva body, i když myslím, že za stavu 3:0 jsme mohli odskočit i na větší rozdíl a bylo by rozhodnuto. Naší nedůsledností jsme hostům dovolili vyrovnat, všechny tři góly padly z dorážek okolo branky. Je to škoda, potřebujeme vyhrávat. Měli jsme s hráči nějaké pohovory, v šatně byla bouřka. Dneska si to hráči vzali k srdci a výkon byl o padesát procent lepší. Dva body jsou zasloužené.“