IHC Písek letos podruhé porazil Děčín

Písek vydoloval na samém severu Čech dva body za výhru v prodloužení, které úspěšně zvládl letos již počtvrté. Hosté byli v Děčíně od začátku lepší, přesto dlouho prohrávali. Jednobrankové vedení domácích Písečtí srovnali napřed brankou Nováka, druhý gól pak přidal Jiří Vondřich. Utkání dospělo do prodloužení, v jehož 3. minutě rozhodl nejlepší střelec týmu Radek Hovora.
Písek se tak vrací na druhou příčku, na níž se v sobotu vyšplhal Tábor. Právě táborští kohouti budou ve středu příštím soupeřem mužstva nové trenérské dvojice Caldr - Rybáček.
2.liga ČR, 21. kolo, ne 14.12.2008
Děčín
2:3p
1:0, 0:1, 1:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 15. Gergel (Bedan, Stezka), 52. Postl (Tomeček, Stezka) - 35. Novák, 46. Vondřich (Kříž, Bláha), 63. Hovora (Slavík). Rozhodčí: Dundr - Kebrle, Hlinka. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 302. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Děčín: Zikmund - Bedan, Stezka, Sádovský, Luka M., Mouka, Mizera, Tomeček, Gergel, Postl, Filipovský, Štverák, Luka O., Chvátal, Kratochvíl, Hříbal
Písek: Kubiš - Burkoň, Svoboda, Procházka P., Kalečík, Martinka, Kříž - Pitel, Míka, Ježek - Slavík, Hovora, Bláha - Novák, Vondřich, Mošovský - Bican, Novotný, Nikodém

Vladimír Caldr, trenér Písku: „Podle mě to bylo z obou stran kvalitní utkání, ve kterém soupeř potvrdil své kvality. V prvních deseti minutách zápasu jsme měli více ze hry, poté se hra trochu vyrovnala. Obě branky jsme obdrželi v oslabení , když se ale ohlednu zpětně za zápasem, musím konstatovat, že jsme po větší část hry tahali za delší konec. To ale nevyvrací nic na tom, že to byl vyrovnaný zápas.“